Monako se dočkalo ve francouzské lize první výhry

PAŘÍŽ

Fotbalisté Monaka se ve čtvrtém kole francouzské ligy dočkali prvního vítězství v sezóně. Knížecí klub, v jehož dresu odehráli celý zápas čeští reprezentanti Jan Koller a Jaroslav Plašil, v neděli zdolal Sedan 2:1.

Jaroslav Plašil v dresu Monaka.

O branky vítězů se postarali už v prvním poločase Kallon, na jehož trefě se přihrávkou podílel i Koller, a Modesto. Premiérovou výhru Monaka ohrozila v závěru zápasu nová posila Brazilec Bolívar, který si dal vlastní gól.

Vedení v tabulce uhájila i po čtvrtém kole neporažená Marseille. Soupeř Mladé Boleslavi v prvním kole Poháru UEFA dnes porazil Le Mans 2:0, o branky Olympique se postarali Bamogo a Niang.

Marseille nastoupila v sestavě: Carrasso - Beye, Zubar, Cesar, Taiwo - Oruma, Cana, Ribéry (85. Lamouchi) - Maouliga (56. Bamogo), Pagis (56. Nasri), Niang.

Třetí vítězství v sezoně si připsal trenér St. Etienne Ivan Hašek, přestože jeho svěřenci dnes málem promarnili tříbrankové vedení. Lens nejprve v 74. minutě vrátil do zápasu vlastním gólem Ilan a vzápětí hosté přidali druhý zásah z penalty. Na víc než snížení na 2:3 už ale nedosáhli.

Francie - 4. kolo:
Marseille - Le Mans 2:0 (69. Bamogo, 78. Niang), Monako - Sedan 2:1 (31. Kallon, 43. Modesto - 82. vlastní Bolívar), Nancy - Auxerre 1:0 (73. Gavanon), Valenciennes - Rennes 3:1 (62. a 71. Dufresne, 90.+1 Bezzaz - 22. Briand), St. Etienne - Lens 3:2 (17. vlastní Demont, 45. Ilan, 52. Feindouno - 74. vlastní Ilan, 78. Jussie).