Gallas popírá, že vyhrožoval Chelsea

5. září 2006 10:52 - LONDÝN

Londýnská Chelsea obvinila svého bývalého obránce Williama Gallase, že odmítal za tým nastoupit. Francouzský fotbalista údajně vyhrožoval, že pokud bude zařazen do sestavy, klidně si vstřelí vlastní gól. Gallas chtěl anglický mistrovský klub opustit a nakonec toho dosáhl, když minulý týden přestoupil do Arsenalu výměnou za Ashleyho Colea. Francouz tvrzení Chelsea rezolutně popřel.

 

ČTK

Gallas se už v létě nepřipojil k týmu na zámořském soustředění, čímž rozčílil trenéra Josého Mourinha. Spoluhráč Petra Čecha svůj razantní postoj nezměnil ani v úvodu nového ligového ročníku. "Před prvním zápasem sezóny proti Manchesteru City, když jsme měli k dispozici jen čtyři obránce a nad Johnem Terrym se kvůli zranění vznášel otazník, odmítl hrát," uvedla Chelsea v pondělí v oficiálním prohlášení.

Gallas prý hodlal dosáhnout svého za každou cenu. "Vyhrožoval, že když bude přinucen hrát, může si dát vlastní gól, nechat se vyloučit nebo záměrně dělat velké chyby," dodal anglický mistrovský klub.

Francouzský vicemistr světa, jenž přišel v roce 2001 z Marseille, prý odmítl hrát už v semifinále posledního ročníku Anglického poháru proti Liverpoolu. Chelsea nyní odhalila jeho prohřešky, protože prý považuje za nutné, aby fanoušci znali celou pravdu. "I když odešel, pořád útočí na trenéra Mourinha, a to nemůže zůstat bez odezvy," zdůraznili její zástupci.

"Vedení nemá styl"

Tým ruského miliardáře Romana Abramoviče nabízel Gallasovi novou smlouvu, ale rychlý obránce ji odmítl. "Byla to záležitost peněz, i když veřejně říkal, že chce novou výzvu, hrát v zahraničí a tak podobně," prohlásila Chelsea na adresu fotbalisty.

Francouzského reprezentanta vyvedlo prohlášení Chelsea z míry. "To tvrzení mě šokovalo. Nikdy jsem neřekl, že si budu dávat vlastní góly, pokud se dostanu na trávník. Ano, chtěl jsem odejít a časem také vysvětlím proč," citovala Gallase britská BBC.

"Nikdy jsem nezašel tak daleko. Vedení se snaží uklidnit fanoušky falešným obviněním a chce zastřít skutečný důvod mého odchodu. Nové vedení klubu mě hodně zklamalo. Mají sice spoustu peněz, ale nemají žádný styl," doplnil Gallas.

Vieira Chelsea nechápe

Na jeho obranu okamžitě vystoupil francouzský reprezentační trenér Raymond Domenech, jenž označil prohlášení Chelsea za skandální. "Myslím, že je škoda, že si Chelsea může říkat, myslet a dokonce i vymýšlet, že by Gallas podrazil své spoluhráče. William za ta léta dokázal, že je loajální spoluhráč," řekl kouč.

Znepokojení neskrýval ani kapitán francouzské reprezentace Patrick Vieira, který se s týmem připravuje na středeční kvalifikační zápas s Itálií, reprízu finále mistrovství světa. "Hráč jako William, který pět let dával Chelsea všechno, který vyhrával trofeje? Těmto komentářům je těžké porozumět," uvedl.

Domenech má s trenérem Chelsea Mourinhem spory kvůli reprezentační budoucnosti záložníka londýnského klubu Claudea Makeleleho. Ten už dvakrát prohlásil, že chce v národním týmu skončit, ale Domenech to odmítá respektovat a povolal ho na kvalifikační zápasy. Podle Mourinha s Makelelem zachází jako s otrokem, ale to francouzský kouč odmítá s vysvětlením, že jeho svěřenec s fotbalem neskončil a je k dispozici.

ČTK, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.