Nejhorší penalta roku!? Brazilec je za břídila

Istanbul

Končil teprve první měsíc, nešťastník ovšem rázně vyplnil přihlášku do pomyslné soutěže o nejhorší penaltu roku. Brazilský záložník Dodo ve službách tureckého Giresunsporu se v duelu proti fotbalistům Fenerbahce prezentoval jako neuvěřitelný břídil. V přiloženém videu zjistíte, že takovou exekuci pokutového kopu jste nejspíš ještě neviděli... Dodův tým navíc za osudnou minelu zaplatil vyřazením.

Trestuhodně kopnutá penalta

Celá Evropa se teď baví na jeho účet. Za stavu 0:1 měl Brazilec Dodo v 53. minutě ideální šanci vyrovnat z penalty. Pomalu a malými krůčky frajersky přicupital k míči, kopnul „krtka", bolestivě se prohnul - a balón nasměroval mimo branku.

Giresunspor později přece jen vyrovnal, jenže konec byl pro něj krutý. Také Fenerbahce dostalo nabídku penalty. A Fernandao ji ve čtvrté minutě nastavení proměnil, takže Dodova blamáž nakonec přece jen přišla domácí draho.