Fotbalisté Lyonu zlomili komplex z Lille

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu potvrdili svou nadvládu ve francouzské lize vítězstvím 4:1 nad Lille, proti kterému se jim v poslední době nedařilo a předchozí čtyři vzájemné duely prohráli. Dvěma góly se na výhře úřadujících pětinásobných šampionů podílel Brazilec Fred, který se s pěti zásahy dělí o první místo v tabulce střelů.

Hosté reprezentačního gólmana Coupeta nepřekonali, v 25. minutě si dal vlastní gól brazilský obránce Lyonu Cris a vyrovnal na 1:1. Díky třem brankám svých spoluhráčů ve druhém poločase ho to však nakonec nemuselo mrzet.

Jednu ze tří bezbrankových remíz sobotního programu uhráli fotbalisté St. Etienne v Rennes a v tabulce jsou sedmí. Český trenér hostujícího týmu Ivan Hašek nechal zatím pouze na lavičce svého krajana Marka Heinze, jenž se tedy ještě nedočkal svého debutu ve francouzské lize.

Tradičně celý zápas naopak odehrál reprezentant David Rozehnal za Paris St. Germain, jenž remizoval doma 0:0 s Nancy. To po sobotě ztrácí na třetím místě čtyři body na Marseille, které má svou generálku na odvetu Poháru UEFA v Mladé Boleslavi na programu v neděli na hřišti posledního Nantes.

Výsledky - 7. kolo:
Lyon - Lille 4:1 (64. a 70. Fred, 5. Malouda, 52. Juninho - 25. vlastní Cris), Paris St. Germain - Nancy 0:0, Le Mans - Sochaux 2:2 (15. Samassa, 68. Fanchone - 3. Quercia, 71. Sene), Toulouse - Lorient 0:0, Auxerre - Sedan 2:2 (24. Pedretti, 75. Pieroni - 43. Pujol, 50. Marin), Bordeaux - Troyes 2:1 (49. Darcheville, 50. Wendel - 10. Gigliotti), Nice - Valenciennes 2:0 (85. Varrault, 90. Bellion z pen.), Rennes - St. Etienne 0:0.