Fiorentina otočila zápas v Empoli, stále je však poslední

ŘÍM

Fotbalisté Fiorentiny i s Tomášem Ujfalušim v sestavě otočili zápas 6. kola italské ligy v Empoli a zvítězili 2:1. Zbavili se tak dalších tří záporných bodů z trestu, který obdrželi za korupční aféru. Stále jsou však na posledním místě s deseti minusovými body. Empoli šlo do vedení zásluhou Matteiniho, ovšem po změně stran začaly úřadovat útočné hvězdy Fiorentiny. Nejprve vyrovnal rumunský kanonýr Mutu a za dalších deset minut poslal hosty do vedení nejlepší kanonýr minulé sezony Toni.

DEFAULT TITLE

Inter Milán měl nečekané problémy s Catanií, přesto zásluhou Stankoviče zvítězil 2:1. Srbský reprezentant po půlhodině hry vyrovnal, a když nedal Cruz penaltu, schylovalo se k remíze. Jenže čtvrthodiny před koncem zaúřadoval opět Stankovič a dostal úřadujícího mistra na první místo tabulky.

O vedoucí pozici přišel AS Řím, když překvapivě prohrál 0:1 v Reggině brankou Amorusa. Reggina tak stejně jako Fiorentina odmazala další tři minusové body.

Hráči Udine si zastříleli v Parmě, kde po jedenácti minutách vedli již 2:0 po brankách Muntariho a Iaquinty, který proměnil penaltu. Oba se do průběhu zápasu výrazně zapsali ještě jednou. Zatímco Iaquinta si připsal druhou branku, ghanský střelec obdržel červenou kartu.

Palermo, které se pyšnilo velmi dobrým vstupem do sezony, pomalu ztrácí dech. Tentokrát nestačilo na Bergamo, které zvítězilo 3:2. Palermo sice dokázalo dvakrát vyrovnat, ovšem na třetí branku hostů z kopačky Tissoneho již nenašlo odpověď.

Od 20:30 hostí Lazio fotbalisty Cagliari.

Itálie - 6. kolo:
Ascoli - Livorno 0:2 (24. Danilevičius, 63. Fillipini), Empoli - Fiorentina 1:2 (28. Matteini - 67. Mutu, 77. Toni), FC Turín - Chievo 1:0 (48. Stellone), Inter Milán - Catania 2:1 (29. a 75. Stankovič - 16. Mascara), Palermo - Bergamo 2:3 (18. Bresciano, 45. Corini z pen. - 13. Doni, 31. Rivalta, 56. Tissone), Parma - Udine 0:3 (8. Muntari, 11. z pen. a 66. Iaquinta), Reggina - AS Řím 1:0 (49. Amoruso).