Rubriky:

FIFA 10

Mistrovství světa profesionálních klubů ve FIFA 10

8. října 2009 17:17

Jeden z producentů hry Mika Takla nás potřetí zasvětí do tajů skvělého herního módu Virtuální profesionál pro FIFA 10, v němž můžete sami sebe provést fotbalovou kariérou. Ta může vyvrcholit až na MS profesionálních klubů!

 

FIFA 10 Team

„Onlinové kluby měly ve FIFA 09 velký úspěch, ale rovněž nám odhalily několik věcí, které jsme chtěli letos vylepšit. Kromě řešení problémů nadnesených lidmi z komunity jsme mezi své hlavní priority v tomto ohledu zařadili cíl dát klubům více „úkolů“ tak, aby ti, kdo je začnou hrát později nebo je nehrají tak často než jiní, měli stále motivaci s týmem něčeho dosáhnout. Proto jsme vytvořili nový systém lig. Vedle loňské tabulky lídrů, v níž jsou reflektovány výsledky každého klubu a ty se podle toho dále dělí do divizí, jsme přidali „Regionální ligy“ a „Sezóny“. Celkem je možné vstoupit do 11 regionálních lig, z nichž každá má svou vlastní tabulku a každý měsíc je definován jako jedna sezóna. Na začátku každého měsíce jsou tabulky lig resetovány a rozjíždí se nová bitva o mistrovský titul. Na konci této měsíční sezóny jsou pak nejlepším klubům udělena ocenění. Regionální ligy a sezóny znamenají, že ať už hrajete s čerstvě založeným klubem nebo bojujete již 10. sezónu po sobě, je před vaším mužstvem vždy nový motivační cíl. Samozřejmě ale lze i nadále usilovat o pozici absolutně nejlepšího klubu na světě, jedničky mezi elitou, což se nyní jmenuje Světové pořadí.

Další velká věc, která se letos octla v našem hledáčku, bylo celkové zjednodušení založení klubu a vstupu do něj. Co se vstupu do klubu týče, získáte nyní seznam klubů, v nichž jsou vaši přátelé, nebo můžete vyhledávat ve „Veřejných klubech“, otevřených komukoli k okamžitému vstupu bez potřeby souhlasu Manažera. Kromě tohoto usnadnění nalezení klubu jsme chtěli vylepšit i manažerovy možnosti hledání hráčů. Od letoška si manažeři mohou prohlížet statistiky předchozích zápasů, získávat volné hráče (uživatele bez příslušnosti ke klubu) prostřednictvím Tabulky profesionálů a také hrát Profesionální hodnocené zápasy. To jsou vlastně rychlé hodnocené týmové zápasy online, kde se ve vzájemném „přáteláku“ utká po 10 profesionálech na každé straně. Jsou však v něm pečlivě sledovány všechny statistiky a získat lze i nejeden úspěch, a tak označení přátelské mnohdy nebude pro takové utkání tím správným příměrem. Manažeři mohou tyto mače využívat k získávání posil, zatímco pro ostatní to je skvělá příležitost vylepšit si statistiky a doufat, že brzy přispěchá s lákavou nabídkou některý ze špičkových klubů.

Nemohu zde mluvit o všech změnách v klubech, protože na to zde není čas ani prostor, ale chci ještě zmínit to, jak hluboce jsme zašli v případě klubů a hráčských statistik. Letos se nejlepší hráči každého klubu budou objevovat na jeho domovské obrazovce – nejlepší střelec, nejlepší nahrávač a nejlépe hodnocený obránce, záložník a útočník. Všechny statistiky vašeho týmu pak budou přístupné na obrazovce Statistiky mužstva, kde kromě obvyklých zápasů, gólů a asistencí najdete takové informace jako je úspěšnost přihrávek, střel a zákroků každého borce. A konečně si také kromě statistik vlastního mužstva budete moci zobrazit Tabulku profesionálů a porovnat sebe sama se špičkovými profíky z celého světa.“

Dáme FIFA 10? Zítra si povíme, jak dal FIFA 10 právě Mika v režimu Virtuální profesionál!

FIFA 10 je již v prodeji. Nejlepší fotbalový simulátor je dostupný na PC, PLAYSTATION®3, Xbox 360™, Nintendo Wii™, PlayStation®2, Nintendo DS™, PSP® (PlayStation®Portable) a mobilních telefonech. Originální verze pro PC, PS3 a X360 obsahuje český dabing v podání Jaromíra Bosáka a Petra Svěceného!


Časová osa: FIFA 10

Filtr článků - FIFA 10