Rubriky:

Španělsko

Barcelona měla jako první sportovní klub příjem miliardu dolarů

2. října 2018 18:30 - Barcelona

FC Barcelona jako první sportovní klub na světě překročil v ročních příjmech hranici miliardy dolarů. V sezóně 2017/18 činily jeho zisky 914 miliónů eur, tedy v přepočtu 1,05 miliardy dolarů (23,6 miliardy korun).

 

Albert Gea, Reuters

Takové výše příjmů dosud nedosáhly ani zámožné americké kluby v tamních nejpopulárnějších sportech, tedy baseballu, basketbalu nebo americkém fotbalu. Barcelonské vedení dnes informovalo, že v sezóně 2018/19 počítá s příjmy ve výši 960 milionů eur, již dříve vyhlásilo cíl dosáhnout v roce 2021 hranice miliardy eur.

Barcelona skončila v zisku osmým rokem po sobě. V novém fiskálním roce přitom nemůže počítat s astronomickou částkou 222 miliónů eur, kterou jí loni vynesl přestup brazilského útočníka Neymara do Paris St. Germain. Podle ekonomické rozvahy ji však vynahradí vyššími příjmy z reklam, vysílacích práv, Ligy mistrů a komerčních akcí na stadionu.

Své příjmy za minulou sezónu nedávno zveřejnil také Real Madrid, soupeř fotbalistů Plzně v základní skupině Ligy mistrů. Jeho zisky za uplynulý rok dosáhly 751 milionů eur, klub však do této částky nezapočítal sumy za přestupy fotbalistů.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..