Huesca - Espaňol 0:2Espaňol poprvé uspěl venku a po výhře nad Huescou je druhý

Madrid

Espaňol Barcelona vyhrál v nedělním 9. kole španělské ligy na hřišti fotbalistů Huescy 2:0 a posunul se na druhé místo. Oba góly vstřelil útočník Iglesias, který v 41. minutě zužitkoval Vilovu přihrávku před prázdnou bránu a po hodině hry proměnil samostatný únik.

Espaňol vyhrál poprvé v sezóně venku a ztrácí pouze bod na vedoucího městského rivala z Barcelony. Huesca naopak nezvládla první zápas pod vedením nového trenéra Francisca Rodrígueze a zůstala poslední.

Baskické derby mezi Eibarem a Bilbaem skončilo nerozhodně 1:1. Domácí Eibar poslal do vedení v 17. minutě z penalty Charles, už o čtyři minuty později ale vyrovnal po individuálním průniku Williams. Útočník Athleticu vstřelil všech svých 12 posledních branek v La Lize na hřištích soupeřů.

Bilbao čeká na výhru už sedm zápasů a je na 17. místě. Eibar je dvanáctý.