Rubriky:

Španělsko

Živě

Hvězdný Iniesta šokoval: Bojoval jsem s depresemi, přál jsem si, aby už byla noc

27. listopadu 2018 12:57 - Praha
(Aktualizováno: 27. listopadu 2018 14:35)

Někdejší kapitán fotbalistů Barcelony Andrés Iniesta veřejně přiznal, že ho během kariéry v katalánském velkoklubu trápily deprese. Čtyřiatřicetiletý záložník v otevřeném televizním rozhovoru prozradil, že se jeho problémy vystupňovaly v roce 2009 poté, co s týmem získal triple v podobě titulu ve španělské lize, vítězství v poháru a v Lize mistrů.

 

Profimedia.cz

"Začnete se cítit špatně, tak nějak podivně a nedá se to nijak vysvětlit," řekl v rozhovoru pro stanici La Sexta Iniesta, jenž v létě ukončil po dvaadvaceti letech působení v Barceloně a přestoupil do japonského týmu Vissel Kóbe. Po mistrovství světa v Rusku se rovněž po dvanácti letech rozloučil s reprezentací.

Psychické problémy prý spustilo úmrtí jeho kamaráda a tehdejšího kapitána Espaňolu Barcelona Daniela Jarqueho, který v srpnu 2009 zemřel ve věku 26 let na srdeční selhání. "Tehdy jsem si jenom přál, aby už byla noc, abych si mohl vzít prášek a konečně si odpočinout," přiznal mistr světa z roku 2010 a dvojnásobný evropský šampion.

Následně se Iniesta rozhodl vyhledat odbornou radu. "Řekl jsem doktorovi, že potřebuju pomoct, protože už se sám z té situace nedokážu dostat," řekl. O podporu prý stál tolik, že na každé sezení chodil minimálně o čtvrt hodiny dřív.

V listopadu 2009 si kvůli depresím sáhl na život německý reprezentační brankář Robert Enke z Hannoveru. Iniesta na otázku, zda o sebevraždě rovněž přemýšlel, odpověděl vyhýbavě. "Když máte deprese, nejste sám sebou. Když jste natolik zranitelný, pak je těžké ovládat svůj život," konstatoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..