Rubriky:

Španělsko

Živě

Z obývacího pokoje rovnou na Camp Nou? Barcelonský klub slibuje revoluční zážitek díky technologii 5G

9. března 2019 06:06 - Praha

Camp Nou se stane prvním evropským stadionem se zabudovanou technologií 5G. Na katalánském svatostánku budou rozmístěny kamery s 360° pokrytím okolí. Díky revoluční změně v přenosu dat by tak mělo být možné sledovat zápasy Barcelony z mnoha úhlů pohledu. Za pomoci brýlí pro virtuální realitu bude s nadsázkou možné být přímo na stadionu, a přitom zůstat na gauči v pohodlí domova.

 

Facebook

Stadion Barcelony se má brzy proměnit v moderní arénu. Slibovaná rekonstrukce by měla započít ještě v roce 2019. Součástí přestavby má být i plné pokrytí technologií 5G. Pokud vlastníte brýle na virtuální realitu nebo si je v budoucnu chystáte pořídit, dočkat byste se měli nevšedního zážitku.

Fotbalové finesy Lionela Messiho bude možné sledovat třeba z lavičky náhradníků nebo v bezprostřední blízkosti branky. Nejedná se totiž o žádnou virtuální prohlídku stadionu. Kapacity nové technologie 5G umožní přenos velkého množství dat. Vše kolem diváka tedy bude probíhat v živém přenosu.

„Díky dohodě mezi GSMA a Barcelonou a díky partnerství s Telefónicou, učiníme z Camp Nou laboratoř inovací v nejpokročilejších telekomunikačních technologiích," nechal se slyšet prezident klubu Josep Maria Bartomeu.

Součástí rekonstrukce bude i navýšení kapacity stadionu ze současných 99 tisíc návštěvníků na 105 tisíc.

pb, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..