Valladolid - Sevilla 0:2Vaclík stále nechytá, jeho tým udeřil až v závěru

Fotbalisté Getafe v 31. kole španělské ligy doma zdolali Bilbao 1:0 a udělali další krok k premiérovému postupu do Ligy mistrů. Tým z předměstí Madridu si upevnil čtvrté místo v tabulce, kde má bodový náskok na pátou Sevillu. Ta bez zraněného reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka zvítězila ve Valladolidu 2:0.

Vyrovnaný zápas s minimem šancí na stadionu Getafe rozhodl v 78. minutě střídající útočník Ángel po Portillově přihrávce za obranu. Domácí vyhráli poprvé po třech kolech, naopak osmé Bilbao utnulo vítěznou sérii, která trvala tři ligová utkání.

Hráči Sevilly se poprvé trefili v 35. minutě, ale Vázquezova branka neplatila kvůli útočnému faulu. Hosté se dočkali regulérních gólů až v závěru. V 84. minutě otevřel skóre střídající Mesa přesnou střelou k tyči, v nastavení přidal pojistku Munir po přihrávce dalšího náhradníka Gila. Sevilla vyhrála čtvrté z posledních pěti kol.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:
Alavés - Leganés 1:1 (18. Calleri z pen. - 90.+3 Silva)
Getafe - Bilbao 1:0 (78. Ángel)
Valladolid - FC Sevilla 0:2 (84. Mesa, 90.+2 Munir)
Levante - Huesca 2:2 (19. Roger Martí, 65. Morales z pen. - 63. Enric Gallego, 69. Ávila)
Vigo - San Sebastian 3:1 (51. z pen. a 70. Aspas, 90.+1 Gómez - 32. José z pen.)
Betis Sevilla - Villarreal 2:1 (11. a 63. Lo Celso - 13. Funes Mori)