Živě

Hotovo! Útočník Griezmann patří Barceloně

12. července 2019 11:30 - Barcelona/Praha
(Aktualizováno: 12. července 2019 15:36)

Příběh je rozuzlen! Barcelona dnes odpoledne potvrdila příchod francouzského útočníka Antoina Griezmanna. Katalánský klub zaplatil Atlétiku Madrid za hráče požadovaných 120 milionů eur (přes tři miliardy korun).

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

S tím, že je přestup definitivně dojednán, přišel dnes francouzský sportovní deník L'Equipe, později ji potvrdil sám katalánský klub. V novém působišti podepsal 28letý mistr světa smlouvu do roku 2024 s výstupní klauzulí 800 milionů eur.

Francouz svůj úmysl opustit Atlético oznámil už v květnu, jeho dlouho očekávaný přestup byl ale definitivně dotažen až nyní. Provázely jej totiž komplikace. Madridskému klubu se nelíbí, že Barcelona měla údajně Griezmanna nabádat k tomu, aby schválně porušil kontrakt.

Útočník dokonce před pár dny nedorazil na přípravu svého týmu, podobně jako Brazilec Neymar v PSG.

Atlético oficiálně potvrdilo, že podá žalobu. Podle Rojiblancos se Griezmann s Barcelonou dohodli před 1. červencem, kdy jeho výstupní klauzule činila 200 milionů eur (přes 5,1 miliardy korun). Poté klesla o 80 milionů eur, které nyní zástupci madridského celku požadují.

bak, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..