Rubriky:

Španělsko

První nakažený fotbalista i ve Španělsku! Je to obránce z Valencie

15. března 2020 13:14 - Madrid

Argentinský obránce Ezequiel Garay z Valencie se stal prvním fotbalistou ve španělské lize, u kterého byla potvrzena nákaza novým typem koronaviru. Třiatřicetiletý stoper o pozitivním testu na COVID-19 informoval na sociálních sítích. Klub posléze uvedl, že celkem má mezi hráči a realizačním týmem už pět nakažených.

 

Twitter

"Vypadá to, že rok 2020 pro mě nezačal dobře. Měl jsem pozitivní test na koronavirus, ale cítím se dobře, poslouchám nařízení úřadů a jsem v karanténě," napsal na instagramu Garay, kterému už v únoru předčasně ukončilo sezonu vážné zranění kolena.

Bývalý hráč Realu Madrid, Benficy Lisabon nebo Petrohradu je v La Lize prvním potvrzeným nakaženým fotbalistou. Celkem ve Španělsku zaznamenali téměř 6400 nakažených osob z nichž 196 zemřelo. Kvůli pandemii koronaviru v Evropě byl v zemi na 15 dní vyhlášen nouzový stav a fotbalové soutěže byly minimálně do 3. dubna přerušeny.

O dalších nakažených členech týmu valencijský klub informoval bez uvedení jmen na svých internetových stránkách. "Všichni jsou doma, jsou na tom dobře a řídí se všemi pravidly karantény," uvedl klub v prohlášení. Podle médií by mělo jít o obránce Eliaquima Mangalu s Josém Luisem Gayá a dva členy realizačního týmu.

Koronavirem se nakazil házenkářský šampion Mensah

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..