Ve Španělsku mají v poločase dezinfikovat i hřiště. Nehrozí jen koronavirus, varuje lékař

27. dubna 2020 11:10 - Madrid

Podle šéfa sdružení španělských fotbalových lékařů Rafy Ramose čekají La Ligu po znovuzahájení sezony přerušené koronavirovou krizí mimořádná hygienická opatření. Upozornil, že při každém zápase budou muset projít dezinfekcí nejen míče, ale i hrací plocha, a to dokonce i v poločasové přestávce.

 

Albert Gea, Reuters

"Veškerý materiál, dokonce i hřiště, bude muset být dezinfikován před zápasem, v poločase a po něm. Můžete se nakazit od neznámého míče, ale když vás trefí dezinfikovaný balon na dezinfikovaném hřišti, je velmi těžké se nakazit," uvedl Ramos pro list El País.

Lékaři podle něj nemají strach pouze z nákazy nemocí covid-19. Je přesvědčen, že hráčům hrozí po návratu na trávníky výrazně vyšší riziko zranění. "Nebojím se jen toho viru. Hráči budou osm týdnů bez zápasů, trénovali ve svých domovech a ne všichni mají tak velké domy, aby tam mohli posilovat," podotkl Ramos.

Když řeknou, že máme místo pískání tleskat, tak to budu dělat, říká překvapený sudí

"Nevíme, jak dlouho se z toho budou dostávat, aniž by došlo k nárůstu zranění. Takže musíme tu dobu prodloužit, jak jen to bude nutné, abychom minimalizovali rizika," dodal.

Šok v Německu! Fotbal bude v rouškách. A každých 15 minut se musí měnit, navrhuje ministerstvo

Španělská liga se podobně jako další soutěže zastavila kvůli pandemii před polovinou března a zatím není jasné, kdy bude sezona pokračovat. Tabulku vede Barcelona před druhým Realem Madrid a třetí Sevillou, jejíž barvy hájí český gólman Tomáš Vaclík.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: