Také Villarreal využil zaváhání Realu, už je druhý

Nejen fotbalisté Barcelony využili ve španělské lize zaváhání Realu Madrid. Uspěl také Villarreal, který v neděli porazil poslední Huelvu 2:1 a posunul se před madridský velkoklub na druhé místo. Před Real Madrid se dostala i Valencia, která i v oslabení porazila Betis Sevilla 3:2.

Výhru si hosté zajistili již v první půli, kdy se prosadili Cazorla a těsně před odchodem do kabin Ibagaza. Zraněními sužovaný Villarreal odčinil porážku s Valladolidem z minulého kola.

Atlético Madrid sice v duelu se Santanderem rychle prohrávalo po penaltě Tchitého, ovšem poté jeho hráči předvedli vynikající produktivitu a čtyřmi góly z pěti střel na branku zápas otočili. Na výhře 4:1 se největší měrou podílel kanonýr Forlán, který dva góly dal a v první půli navíc přihrál na branky Agüerovi a Simaovi. Celé utkání ve středu obrany Atlétika odehrál český stoper Tomáš Ujfaluši.

Fotbalisté Pamplony i s uzdraveným českým reprezentantem Jaroslavem Plašilem sice dokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu na hřišti Málagy, nakonec ale nezískali ani bod, jelikož domácí v závěru dvěma góly rozhodli o výhře 4:2. Pamplona zůstala na předposledním místě tabulky.

Španělsko - 13. kolo:
FC Sevilla - FC Barcelona 0:3 (79. a 90.+2 Messi, 20. Eto'o), Almería - La Coruňa 0:1 (75. Verdu), Bilbao - Numancia 2:0 (3. a 31. F. Llorente), Espaňol Barcelona - Gijón 0:1 (30. Carmelo), Huelva - Villarreal 1:2 (83. Calunga z pen. - 27. Cazorla, 45. Ibagaza), Málaga - Pamplona 4:2 (57. Apono z pen., 62. Baha, 84. Martos, 90.+2 Eliseu - 80. Nekounam, 82. Flaňo), Valladolid - Mallorca 3:0 (29. Calvo, 56. Dorado, 66. Goitom), Valencia - Betis Sevilla 3:2 (10. Villa, 20. Mata, 74. Baraja - 56. Juanma, 66. Emana z pen.), Atlético Madrid - Santander 4:1 (77. a 80. Forlán, 21. Simao, 34. Agüero - 7. Tchité z pen.).