Barcelona - Leganés 2:0Messi a mladíček Fati pálili, katalánský velkoklub si upevnil vedení v lize

Madrid

Barcelona si poradila na svém hřišti s Leganés 2:0 a znovu navýšila náskok v čele španělské fotbalové ligy na pět bodů. O góly se postarali Anssumane Fati a Lionel Messi. Druhý Real Madrid však utkání 29. kola proti Valencii odehraje až ve čtvrtek.

Barcelonský talent Anssumane Fati (vlevo) přijímá gratulace po gólu v ligovém utkání proti Leganés.

Lídra tabulky poslal do vedení sedmnáctiletý Fati, který se ve 42. minutě prosadil přízemní střelou z hranice vápna. Španělský mládežnický reprezentant se stal po Bojanu Krkicovi druhým nejmladším hráčem za posledních dvacet let, který vstřelil v La Lize pět gólů.

V 69. minutě pojistil výsledek z pokutového kopu Messi a 21. ligovým gólem v sezoně si upevnil vedoucí pozici v tabulce střelců. Leganés se už na odpověď nezmohlo a propadlo se na poslední místo.

Hvězda Barcelony Lionel Messi se probíjí obranou Leganés.

Přeskočil ho Espaňol, který vybojoval na hřišti favorizovaného Getafe bezbrankovou remízu, ačkoliv dohrával od 16. minuty bez vyloučeného Bernarda. Getafe je páté, v případě středeční výhry nad Pamplonou ho ale může předstihnout Atlético Madrid.

Villarreal porazil 1:0 Mallorcu a vyhrál i druhý zápas po restartu španělské ligy po koronavirové pauze. Utkání rozhodl v 16. minutě Carlos Bacca, který uklidil do odkryté branky střílený centr z pravé strany.

Kolumbijský útočník se prosadil už proti 27 týmům La Ligy z 29, proti nimž nastoupil. Žlutá ponorka se výhrou posunula v neúplné tabulce na pohárové sedmé místo, Mallorca zůstala na sestupové 18. příčce.