Pérez se asi stane prezidentem Realu, přišel totiž o konkurenci

28. května 2009 17:10 - MADRID

Prezidentem fotbalového Realu Madrid se nejspíš po třech letech opět stane Florentino Pérez. Jeho poslední protikandidát Eduardo Garcia ve čtvrtek totiž oznámil, že se červnových voleb šéfa "Bílého baletu" účastnit nebude.

Podle agentury Reuters se Garcia v týdnu neshodl se svými zastánci a nepodaří se mu získat bankovní záruku ve výši 57,4 miliónu eur (asi 1,539 miliardy korun), která je potřebná k podání kandidatury.

Pérez, který už funkci prezidenta Realu zastával v letech 2000 až 2006, je tak jediným zbývajícím kandidátem. Před necelým týdnem totiž stáhl svou kandidaturu druhý z jeho konkurentů, bývalý místopředseda klubu Juan Onieva.

Prezidentské volby se měly původně uskutečnit 14. června, ale pokud se do neděle nepřihlásí jiný kandidát, Pérez bude automaticky zvolen už v pondělí.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..