Živě

Pérez se asi stane prezidentem Realu, přišel totiž o konkurenci

28. května 2009 17:10 - MADRID

Prezidentem fotbalového Realu Madrid se nejspíš po třech letech opět stane Florentino Pérez. Jeho poslední protikandidát Eduardo Garcia ve čtvrtek totiž oznámil, že se červnových voleb šéfa "Bílého baletu" účastnit nebude.

Podle agentury Reuters se Garcia v týdnu neshodl se svými zastánci a nepodaří se mu získat bankovní záruku ve výši 57,4 miliónu eur (asi 1,539 miliardy korun), která je potřebná k podání kandidatury.

Pérez, který už funkci prezidenta Realu zastával v letech 2000 až 2006, je tak jediným zbývajícím kandidátem. Před necelým týdnem totiž stáhl svou kandidaturu druhý z jeho konkurentů, bývalý místopředseda klubu Juan Onieva.

Prezidentské volby se měly původně uskutečnit 14. června, ale pokud se do neděle nepřihlásí jiný kandidát, Pérez bude automaticky zvolen už v pondělí.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..