Živě

Desetitisíce fotbalových fanoušků volaly po rezignaci šéfa Betisu

16. června 2009 07:47 - MADRID

Více než 60 000 nespokojených fotbalových příznivců se v pondělí večer shromáždilo před sídlem prezidenta Betisu Sevilla a žádalo jeho rezignaci. Manuel Ruiz de Lopera je podle nich hlavním viníkem opětovného sestupu z Primera División.

Fanoušci zorganizovali v pondělí demonstrativní pochod městem a na závěr protestu obklopili funkcionářův dům. Tam jej coby majitele klubu vyzvali, aby prodal svůj podíl a odstoupil.

Ruiz de Lopera vede Betis od roku 1992. Klub za jeho vlády jednou vyhrál Španělský pohár a připsal si i účast v prestižní Lize mistrů. Letos ale sestoupil, což se mu stalo i v roce 2000. V posledních čtyřech sezonách bylo maximem Betisu v elitní soutěži třinácté místo.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..