Chelsea je připravena! Vytáhne balík a udělá nejdražší gólmanský nákup v historii

15. července 2020 12:15 - Londýn/Madrid

Schyluje se ke gigantické transakci. Sto milionů eur je připravena zaplatit Chelsea za reprezentačního slovinského gólmana Jana Oblaka, dosud strážce branky Atlética Madrid. Zahraniční média jsou přesvědčena, že obchodu už nic nestojí v cestě. Zbývá doladit jen doprovodné události.

 

Javier Barbancho, Reuters

Klub Premier League je ochoten dát 100 milionů eur (cca 2,66 miliardy korun), což by ze žhavého zboží udělalo nejdražšího brankáře v historii a překonalo 80 milionů, které Londýňané zaplatili za Kepu Arrizabalagu v roce 2018.

Kouč Frank Lampard po Oblakovi nezměrně touží a klub by podle něj neměl váhat.

Giroudova hlavička pojistila Chelsea třetí místo v lize

Kepa může být součástí transakce. Už proto, že podle smlouvy z dubna 2019, kterou se zavázal v Atléticu do června 2023, může kdykoli odejít za 120 milionů eur. Chelsea s Kepou zjevně kalkuluje jako s položkou, která by požadovanou sumu dorovnala.

Atlético ale není nadšeno. Vedení ví, že pokud má mít šanci být důstojnou silou v Evropě, musí držet své nejlepší hráče. V případě Oblaka to ale asi nepůjde.

vap, Sport.cz

Časová osa: La Liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..