Rubriky:

Španělsko

Barcelona vyhrála přetahovanou s Bayernem. Za půl miliardy koupila novou posilu

1. října 2020 15:12 - Barcelona/Praha

Barcelona vyhrála přetahovanou s Bayernem Mnichov o devatenáctiletého obránce Sergina Desta z Ajaxu Amsterodam. Španělský klub za něj zaplatí 21 milionů eur (564 milionů korun), dalších pět milionů eur (134 milionů korun) mohou činit případné bonusy. S hráčem se Barcelona dohodla na pětileté smlouvě, v níž je zakotvena výstupní klauzule v hodnotě 400 milionů eur (10,7 miliardy korun).

 

Eva Plevier, Reuters

Dest se v uplynulé sezoně prosadil z mládežnické akademie Ajaxu do prvního týmu. Fotbalista, jenž má po otci surinamský a po matce nizozemský původ, se rozhodl na mezinárodní scéně reprezentovat USA. V americkém národním týmu už si připsal tři starty.

V novém působišti se oficiálně fanouškům představí v pondělí. Trenér katalánského klubu Ronald Koeman tak získá po odchodu Nelsona Semeda do Wolverhamptonu další variantu na pravou stranu obrany.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..