Pudil se ve španělské lize těší na souboje s Barcelonou a Realem

11. ledna 2012 15:54 - GENK/GRANADA

Fotbalový reprezentant Daniel Pudil se těší na novou výzvu v podobě angažmá v Granadě, kam má namířeno po třech a půl letech strávených v Genku. V belgickém týmu mu v létě měla skončit smlouva a levý obránce či záložník se obával, aby v případě, že nepodepíše nový kontrakt, neseděl na tribuně a nepřišel o červnový evropský šampionát. O španělské lize snil a už se nemůže dočkat soubojů se slavnými kluby Barcelonou a Realem Madrid.

 

Jan Handrejch, Právo

Pudil s Genkem vyhrál belgickou ligu, pohár i Superpohár a postoupil s ním také do Ligy mistrů. V poslední době prý cítil, že je potřeba udělat změnu. "Prakticky všechno už jsem v Belgii vyhrál. Cítil jsem, že by bylo dobré udělat další krok dopředu, je lepší mít nějaké nové výzvy. Zrovna Španělsko je super, to je asi sen každého hráče. Jsem hrozně rád, že si mě v Granadě vybrali," uvedl Pudil na webu svého agenta Ondreje Chovance. K uzavření přestupu zbývá doladit poslední detaily.

Do Granady míří i proto, že se bál, aby podruhé za sebou nepřišel o účast na Euru. Před čtyřmi lety mu šampionát zhatilo zranění, nyní pro změnu hrozilo, že v Genku přijde o místo v sestavě, pokud by odmítl podepsat nový kontrakt. "Za pár měsíců startuje Euro, na které chci strašně moc jet. A v klubu jsem měl signály, že když nepodepíšu novou smlouvu, kterou jsem měl do léta, nechají mě sedět na tribuně. A Euro by mohlo být ztraceno," líčil šestadvacetiletý bek.

Těším se na velké zápasy

Proto nad nabídkou ze Španělska dlouho neváhal. "Španělská liga má úplně jinou kvalitu než belgická, o tom asi nemá cenu polemizovat. Strašně se těším na nové prostředí, na velké zápasy s Barcelonou nebo Realem," prohlásil Pudil.

Své nové působiště už stihl trochu poznat vloni, kdy v Granadě hrál s reprezentací kvalifikační duel proti Španělům. "Stadion i město docela znám, byli jsme tam tři dny. Moc se mi tam líbilo, město je starobylé s řadou památek, trochu mi to připomínalo starou Prahu. Má nějakých 200 tisíc obyvatel, je tam celý rok teplo, třicet minut k moři," pochvaloval si Pudil.

Na dálku také sledoval, jak se aktuálně patnácté Granadě vede v La Lize. "Koukal jsem, jaké mají výsledky. Poslední dobou hráli docela dobře, akorát teď prohráli 1:5 na Realu. Ale to se stane i jiným týmům."

Věří, že mu nové angažmá pomůže i v reprezentaci, kde poslední dobou nedostával tolik šancí. "Španělskou ligu teď nikdo z Česka nehraje, a když budu podávat dobré výkony, tak se to snad promítne i v nároďáku, kde bych rád nastupoval více než dosud," dodal hráč s 22 reprezentačními starty.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..