Živě

Španělský stoper Llorente měl negativní test, v pátek by se mohl připojit k týmu

10. června 2021 13:31 - Madrid
(Aktualizováno: 10. června 2021 20:31)

I třetí test obránce španělské fotbalové reprezentace Diega Llorenteho měl negativní výsledek na covid-19 a pokud ho potvrdí i páteční čtvrtý odběr, může se připojit zpět k týmu. Uvedli to zástupci národního svazu. Stoper Leedsu měl v úterý pozitivní test a musel do karantény, stejně jako předtím kapitán mužstva Sergio Busquets z Barcelony, další kontroly ale koronavirus nepotvrdily.

 

Juan Medina, Reuters

Vzhledem k tomu, že Llorentemu vyšel negativní PCR test, je podle španělského týmu pravděpodobné, že předchozí výsledek byl takzvaně falešně pozitivní. Llorente se podrobí ještě dalšímu testu, a pokud bude opět negativní, bude se moci v pátek připojit k týmu.

Španělé po pozitivním testu Busquetse vytvořili náhradní tým v "paralelní bublině", do něhož trenér Luis Enrique povolal 17 dalších hráčů. Chtěl se tak pojistit proti možnosti případné kontumace.

Španělé po covidu kapitána povolali před EURO dalších šest fotbalistů

Španělsko čeká úvodní zápas na Euru v pondělí v Seville proti Švédsku, které má nakažené hráče Dejana Kulusevského a Mattiase Svanberga.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..