Španělský soud dal UEFA pět dnů na zrušení sankcí pro zbylé superligové kluby

21. září 2021 12:00 - Madrid

Španělský soud dal evropské fotbalové unii UEFA pět dnů na zrušení sankcí pro zbylé superligové kluby Real Madrid, Barcelonu a Juventus Turín. Pokud to UEFA v daném termínu oficiálně neoznámí na svém webu, bude čelit obvinění za nedodržení soudního rozhodnutí. Uvedl to španělský sportovní deník Marca.

 

Pablo Morano, Reuters

Obchodní soud v Madridu v červenci nařídil UEFA zrušit všechny sankce uvalené na Real, Barcelonu a Juventus kvůli založení nezávislé superligy. Dále soud oznámil, že UEFA nesmí nutit organizátory formálně rozpustit superligu, a zakázal unii udělit klubům pokutu ve výši 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Založení superligy vyhlásilo dvanáct elitních evropských týmů v dubnu, projekt ale kvůli obrovské vlně odporu většiny fotbalové veřejnosti nevydržel ani 48 hodin. Od projektu se odvrátila devítka Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Tottenham, Arsenal, AC Milán, Inter Milan a Atlético Madrid.

Další ponížení Barcelony. A vy myslíte, že můžeme hrát tiki-taki? komolil zdeptaný kouč

Trio Barcelona, Real Madrid a Juventus se ale od superligy distancovat odmítlo. UEFA s nimi vedla disciplinární řízení, které začátkem června pozastavila.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..