Prezident Barcelony: Doufal jsem v Messiho nabídku, že bude hrát zdarma

9. října 2021 15:00 - Barcelona/Praha
(Aktualizováno: 9. října 2021 15:30)

Prezident finančně zdecimované a výsledkově trápící se Barcelony Joan Laporta promluvil pro španělský rozhlas o financích, Neymarovi, trenérovi Koemanovi a zejména pak o pozadí letního jednání z Lionelem Messim, který jak známo odešel do Paříže. Devětapadesátiletý právník přiznal, že během předsezonního vyjednávání s tehdejším argentinským kapitánem doufal v to, že Messi vědom si finanční situace katalánského velkoklubu, nabídne vedení své fotbalové služby zcela zdarma.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

Laporta dle svých slov doufal, že místo přesunu do PSG dá čtyřiatřicetiletý kapitán Katalánců přednost setrvání v klubu.

Messimu kontrakt na Camp Nou vypršel na konci června. Rozběhla se jednání a podle španělského deníku Marca to dlouhou dobu vypadalo, že Argentinec navzdory špatné finanční kondici zůstane v klubu, v němž strávil celou dosavadní kariéru. Opak byl pravdou a soužící Barcelona se z odchodu dlouholeté opory ještě nevzpamatovala.

Zdecimovaná Barcelona! Ztráta za minulý rok přesáhla 12 miliard

„Mám ho moc rád na to, abych se na něho zlobil," řekl Laporta v rozhovoru s rozhlasovou stanicí RAC1. „Přijde ale chvíle, kdy vidíte, že věci se prostě nemůžou stát tak, jak chcete. V tu dobu přišlo na obou stranách zklamání," okomentoval prezident konec jedné velké éry.

Další rána pro fanoušky Barcelony. Tým musí opustit Camp Nou

„Byl na něj tlak i kvůli nabídce, kterou dostal od PSG. Věděli jsme, že nabídka je velká," poodhalil Laporta pozadí jednoho z největších přesunů v dějinách světového fotbalu.

„Věděli jsme, že bychom mu to kompenzovali, až se dostaneme z finančních potíží. Doufal jsem, že nabídne, že bude hrát zdarma. Ale nemůžete čekat, že hráč jeho úrovně něco takového udělá," dodal Laporta.

pb, Sport.cz

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..