Sevilla - Osasuna 2:1Sevilla zdolala Pamplonu a poprvé opustila spodní půlku tabulky

Sevilla

Fotbalisté Sevilly zdolali v 10. kole španělské ligy na svém hřišti, kam v příštím utkání Evropské ligy zavítá Slovan Liberec, Pamplonu 2:1. Poprvé od začátku sezóny se tak posunuli do první poloviny tabulky. Atlético Madrid rozstřílelo Betis Sevilla 5:0 a udrželo se bod za první Barcelonou.

Oliver Torres z Atlétika Madrid slaví gól proti Betisu Sevilla.

Andaluskému týmu nahrálo vyloučení hostujícího stopera Damiáa Abelly po stažení unikajícího Gameira v 35. minutě. Deset minut po přestávce využil přesilovku kapitán Ivan Rakitič, který z první poslal k zadní tyči centr Stéphana Mbii, druhou branku přidal čtvrt hodiny před koncem Jairo Samperio.

Osasuna snížila tři minuty před závěrečným hvizdem zásluhou hlavičky Oriola Riery, Sevilla ale nedopustila opakování kolapsu z předchozího kola, kdy v posledních deseti minutách ztratila dvoubrankové vedení nad Valladolidem a nakonec remizovala 2:2.

Trenér Unai Emery, jehož hráči ve čtvrtek vybojovali v Liberci remízu 1:1 a podruhé se se Slovanem utkají hned v příštím utkání skupiny H ve čtvrtek 7. listopadu, nasadil sestavu: Beto - Figueiras, Carrico, Pareja, Moreno - Samperio, Mbia (77. Cristóforo), Rakitič, Machín - Bacca (84. Rusescu), Gameiro (64. Perotti).

Torres se trefil za 13 sekund

Atléticu pomohla doma proti Betisu rychlá vedoucí branka. Při debutu v základní sestavě se trefil talentovaný záložník Óliver Torres, který na první ligový v kariéře potřeboval 13 vteřin. Zaznamenal tak historicky nejrychlejší gól madridského celku. V La lize bylo dřív po úvodním hvizdu k vidění jen devět gólů, rekord drží Joseba Llorente z Valladolidu se sedmi sekundami.

Po přestávce vylepšil skóre kanonýr David Villa, který nejprve v 53. minutě využil centr Filipeho Luise hlavou a za čtyři minuty se uvolnil v pokutovém území a trefil se levačkou. Následně navýšil své vedení v tabulce střelců jedenáctým zásahem Diego Costa a v nastavení uzavřel skóre Gabi.

Valencie prohrála regionální derby na hřišti Villarrealu vysoko 1:4 a zůstává jedenáctá, zatímco její soupeř drží překvapivé čtvrté místo. Nováčkovi pomohl k vysoké výhře dvěma góly Mexičan Giovani Dos Santos, který je s šesti brankami čtvrtým nejlepším střelcem a v nedělním utkání navíc trefil tyč a neproměnil penaltu.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:
FC Sevilla - Pamplona 2:1 (55. Rakitič, 75. Samperio - 87. Riera)
Villarreal - Valencie 4:1 (49. a 84. Dos Santos, 17. Uche, 22. Pérez - 63. Ricardo Costa)
San Sebastian - Almería 3:0 (15. a 50. Griezmann, 55. Ángel)
Atlético Madrid - Betis Sevilla 5:0 (53. a 57. Villa, 1. Torres, 65. Costa, 90.+3 Gabi)