Granada - Atlético 1:2Atlético díky penaltám vyhrálo v Granadě a drží se Barcelony

Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid vyhráli v 11. kole španělské ligy díky dvěma gólům z penalt 2:1 v Granadě a udrželi se v kontaktu s vedoucí Barcelonou. Na lídra tabulky svěřenci trenéra Diega Simeoneho dál ztrácejí jeden bod, před třetím Realem mají pětibodový náskok.

Fotbalisté Atlétika Madrid se radují z gólu společně se střelcem Diegem Costou (vlevo).

O branky Atlética se z pokutových kopů postarali kanonýři Diego Costa a David Villa. Brazilský rodák Costa, jenž tento týden vzbudil ve své vlasti nevoli tím, že se rozhodl reprezentovat Španělsko, otevřel skóre ve 38. minutě.

Vstřelil svůj dvanáctý gól v sezóně a odpoutal se v čele střelecké tabulky od Cristana Ronalda z Realu, jenž se na něj ve středu dotáhl díky hattricku do sítě Sevilly.

V 78. minutě přidal druhou branku madridského celku španělský rekordman v počtu reprezentačních gólů Villa také z penalty a prosadil se popáté od letního přestupu z Barcelony.

Závěr zdramatizoval svým vyloučením po druhé žluté kartě v 90. minutě hostující Felipe Luis, ale Granada už dokázala díky Ighalově hlavičce pouze snížit.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:
Granada - Atlético Madrid 1:2 (90.+1 Ighalo - 38. Diego Costa z pen., 78. Villa z pen.)
Villarreal - Getafe 0:2 (6. Ciprian, 90.+2 Sarabia)
Betis Sevilla - Levante 0:0
Bilbao - Elche 2:2 (55. Susaeta, 69. Aduriz - 9. Lombán, 47. Níguez)