Rubriky:

Španělsko

Barcelona kývla na dohodu. Za Neymarův přestup zaplatí pokutu

14. června 2016 10:22 - Barcelona

Barcelona zaplatí pokutu 5,5 miliónu eur, kterou jí španělské úřady vyměřily kvůli podezření z krácení daní při přestupu brazilského reprezentanta Neymara v roce 2013. Vedení katalánského klubu tak přijalo dohodu, kterou mu minulý týden nabídlo státní zastupitelství.

 

Nike

Barcelona čelila obvinění z daňových úniků poté, co vyšlo najevo, že za Neymara zaplatila výrazně vyšší částku, než oficiálně přiznala. Kauza se dotkla i brazilského útočníka, jenž kvůli podezření z krácení daní stanul spolu se svým otcem rovněž před soudem.

Předseda Barcelony Josep María Bartomeu dnes oznámil, že přijetí pokuty považuje za nejlepší možné řešení. "Je lepší akceptovat tuto dohodu než pokračovat v nejistotě, která se kolem Neymarova případu už tak dlouho táhne," uvedl. Kauza tak skončila i pro něho a jeho předchůdce ve funkci Sandra Rosella, neboť oba rovněž čelili podezření z daňových úniků.

Barcelona koupila Neymara v roce 2013 ze Santosu. Tehdejší prezident Rosell původně uvedl, že útočník stál 57 miliónů eur s tím, že 40 miliónů dostal hráč a jeho rodiče a 17 miliónů inkasoval Santos. Posléze ale vyšlo najevo, že Barcelona za útočníka ve skutečnosti zaplatila takřka 83 miliónů.

Zástupci Barcelony uhradili už v roce 2014 daňovému úřadu dlužnou částku 13,5 miliónu, úmyslné krácení daní ale popřeli.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..