Rubriky:

Španělsko

Neymarův přestup korupce neprovázela, rozhodl soud

8. července 2016 14:43 - Madrid

Španělský soud odložil případ zpronevěry a korupce týkající se přestupu brazilského fotbalisty Neymara do Barcelony. Žádný trestný čin se podle rozhodnutí soudu nestal. Staženy byly i žaloby proti Neymarovu otci a agentovi v jedné osobě, bývalému předsedovi Barcelony Sandru Rossellovi a bývalému předsedovi Santosu Odíliovi Rodriguesovi.

 

Nike

Barcelona koupila Neymara v roce 2013 ze Santosu oficiálně za 57 miliónů eur, posléze ale vyšlo najevo, že klub za útočníka ve skutečnosti zaplatil takřka 83 miliónů. Podle obžaloby šlo v případu o korupci, to ale nyní soud nepotvrdil.

Kauzou se zabývaly i španělské berní úřady, které klub i hráče obvinily z daňových úniků. Zástupci Barcelony uhradili už v roce 2014 dlužnou částku 13,5 miliónu eur, úmyslné krácení daní ale popřeli. V polovině června klub přijal další vyměřenou pokutu 5,5 miliónu eur a případ tak pro něj po dohodě se státním zastupitelstvím skončil.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..