Villarreal - Barcelona 1:1Messi zachránil Barcelonu od prohry, Katalánci se přesto propadli na třetí příčku

Madrid

Fotbalisté Barcelony remizovali v 17. kole španělské ligy s Villarrealem 1:1 a na vedoucí Real Madrid, který má navíc zápas k dobru, ztrácejí pět bodů. Bod katalánskému celku zajistil v poslední minutě Lionel Messi z přímého kopu. Katalánský tým se po další ztrátě propadl na třetí příčku, po sobotní výhře 4:0 v San Sebastianu ho na druhém místě vystřídala Sevilla.

V souboji vleže se ocitli Sergio Busquets (vpravo) z Barcelony a Pato z Villarrealu.

Skóre zápasu otevřel v 49. minutě Sansone, blízko vyrovnání byl v 74. minutě Messi, který ale trefil jen tyč. Barcelona navíc podle všeho měla kopat dvě penalty, když rozhodčí přehlédl hraní rukou Bruna Soriana. Hosté se nakonec dočkali, když Messi v 90. minutě mířil z přímého kopu přesně do horního růžku.

Barcelona, která v posledních vteřinách hrála přesilovku po vyloučení Costy, tak v novém roce ještě nevyhrála, když navázala na čtvrteční pohárovou prohru 1:2 s Bilbaem.