Rubriky:

Španělsko

Deset miliard? Ani to nebude na Messiho stačit, nová smlouva ho přišpendlí v Barceloně

8. června 2017 06:40 - Barcelona

Šance získat Lionela Messiho z Barcelony jsou nejspíš na bodu mrazu. Anglická média přišla totiž s tvrzením, že v nové smlouvě jednoho z nejlepších hráčů světa je sice výstupní klauzule, za jakou částku by byl hráč k mání. Případným zájemcům se z toho tanečku nul a miliard nejspíš musí nutně zatočit hlava a hvězdného Argentince nechají na Camp Nou.

 

Albert Gea, Reuters

Kluby jako Manchester City, Chelsea nebo francouszký PSG větřily šanci získat božského Lea, když váhal s prodloužením smlouvy. Teď to ale vypadá, že utřou nos. Tedy pokud nesáhnou hodně hluboko do kapsy. Nová Messiho smlouva v Barceloně, na níž jsou obě strany dohodnuté, totiž obsahuje výstupní klauzuli, že případný zájemce musí vyplatit za hráče sumu 350 miliónů liber, což je v přepočtu zhruba deset a půl miliardy korun. Až tak Barca ocenila svůj argentinský poklad.

Vypadá tak docela nepravděpodobně, že by se měl Messi v následujících pěti letech, kdy bude nový kontrakt platit, z Camp Nou stěhovat. O skvělém fotbalistovi se sice říká, že je kvalitou z jiné galaxie, ale to tedy výstupní klauzule v jeho smlouvě také.

Spokojený tak může být samozřejmě i nový trenér Barcy Ernesto Valverde, který dostal za úkol sesadit Real Madrid z trůnu pro vládce španělského fotbalu, a Messi se mu na cestě za tímhle úkolem bude náramně hodit.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..