Rubriky:

Španělsko

Bývalý předseda FIFA a UEFA Villar byl propuštěn na kauci

2. srpna 2017 09:11 - Madrid

Suspendovaný předseda španělského fotbalového svazu a bývalý místopředseda FIFA i UEFA Ángel María Villar byl po zaplacení kauce ve výši 300 tisíc eur (téměř osm miliónů korun) propuštěn z vazby, v níž kvůli podezření ze zpronevěry, korupce a podvodu strávil dva týdny. Spolu s ním byl na poloviční kauci propuštěn i jeho syn Gorka.

 

Sergio Perez, Reuters

Sedmašedesátiletý Villar byl spolu se synem, někdejším viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem a sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem zatčen 18. července. Jeho žádost o kauci byla původně zamítnuta, v pondělí ji ale soud nakonec povolil. Zároveň všem podezřelým zabavil pasy a nařídil, aby se jednou týdně hlásili u soudu.

Bývalý reprezentační záložník vedl španělský fotbal bezmála třicet let, viceprezidentem UEFA byl od roku 1992 a stejnou funkci ve FIFA zastával od roku 2002. Po loňském odstoupení Michela Platiniho vedl UEFA jako dočasný předseda. Po svém zatčení byl suspendován ve funkci předsedy svazu, minulý týden rezignoval na post místopředsedy FIFA i UEFA.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..