Rubriky:

Španělsko

Barcelona odmítla Coutinha, Liverpool chtěl přes pět miliard

2. září 2017 15:46 - Barcelona

Brazilský fotbalista Philippe Coutinho nakonec zůstal v Liverpoolu, přestože o něj celé léto usilovala Barcelona a několikrát zvýšila nabízenou částku až na 125 miliónů eur. Liverpool pokaždé odmítl, v poslední den přestupního období pak zkusil Coutinha katalánskému klubu prodat za 200 miliónů eur (5,2 miliardy korun), ale nepochodil.

 

Hannibal Hanschke, Reuters

Pětadvacetiletý brazilský záložník se mohl stát druhým nejdražším hráčem v historii po krajanu Neymarovi, za kterého Paris St. Germain na začátku srpna zaplatil Barceloně 222 miliónů eur.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp opakovaně prohlašoval, že Coutinho není na prodej za žádné peníze. Až v pátek se situace změnila a Barcelona dostala z Anglie nabídku, tu ale odmítla. "Vůči 150 tisícům našich členů by to bylo riskantní a nezodpovědné. Fotbal se ocitl v nové éře, ale my takhle hrát nebudeme," prohlásil ředitel Barcelony Albert Soler.

Coutinho přišel do Liverpoolu před čtyřmi lety z Interu Milán za 8,5 miliónu liber (asi 246 miliónů korun) a vypracoval se v jednu z hvězd anglické ligy. Na začátku roku prodloužil smlouvu do roku 2022.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..