Živě

Kaká gólmana Zítku ve snech nestraší

3. listopadu 2006 09:30

Krutou prohru 1:4 museli ve středu spolknout v duelu Ligy mistrů proti AC Milán fotbalisté bruselského Anderlechtu. Brankář belgického celku Daniel Zítka má černé vzpomínky především na Brazilce Kaká, jenž mu ve dvou utkáních ve skupině vstřelil čtyři góly!

 

PRÁVO/Michaela Říhová

AC Milán v utkání fotbalové Ligy mistrů rozstřílel váš Anderlecht 4:1, jak vám bylo?
Je to dost krutá prohra, zase tak špatně jsme nehráli. Milán byl však střelecky efektivnější, ze sedmi ran mezi tyče skončily čtyři za mými zády a těžko šly chytit.

Třikrát vás překonal Brazilec Kaká. Navíc se gólově prosadil i při v Bruselu, nestal se vaší černou můrou?
Pravda, čtyři góly od jednoho hráče ve dvou utkáních je opravdu hodně a nikdo mi ještě nic takového neprovedl. Na druhou stranu Kaká je výjimečný fotbalista, jeho trefy byly parádní, takže to není ostuda. Ve snech mě rozhodně nestraší. Už jsem dost starý, abych si něco takového připouštěl nebo měl z nějakého hráče mindrák.

Stihl jste si popovídat s krajanem Markem Jankulovským v dresu soupeře?
V Miláně ve středu ne, jen jsme se pozdravili, protože po utkání celá výprava pospíchala na letiště. Minule v Bruselu při vzájemném utkání jsme si promluvili víc.

V belgické lize se vám daří, myslíte na domácí titul?
Pro Anderlecht platí jako úspěch jen titul. Nyní jsme tři body za Genkem a do konce podzimu zbývá sedm utkání, během nichž chceme soupeře předstihnout. Postupujeme i v domácím poháru, takže panuje spokojenost, jen nekončit předčasně na evropské scéně.

Cítí Anderlecht ještě šanci na postup ze skupiny Ligy mistrů?
Když vyhrajeme oba zbývající zápasy, pořád můžeme postoupit. Jedeme však do Lille, kde to bude moc těžké, a pak máme doma Atény. Každopádně bychom chtěli hrát alespoň Pohár UEFA, do něhož vede cesta ze třetí příčky.

Vaše pozice mezi tyčemi Anderlechtu se zdá velmi silná...
Jak se to vezme. Na konci minulé sezóny jsem při zranění zaskočil za zraněného Prota a už v bráně zůstal, alespoň pro důležité zápasy. Jenže v kádru jsme celkem čtyři brankáři a Van Steenberghe i Schollen teď na podzim chytali za belgickou reprezentaci. Nemám to proti nim lehké, musím stále dokazovat kvalitu.

Jak daleko jste vy od pozvánky do české reprezentace?
To se dá těžko říct, u nás je dost kvalitních gólmanů a trenér věří svým hráčům. Kdyby pozvánka přišla, budu rád, neboť reprezentace je i mým snem, ale netrápím se tím.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..