Liga mistrů

Tottenham trefil v Barceloně postup, v osmifinále Ligy mistrů jsou i Liverpool a Paris SG

11. prosince 2018 21:07 - Praha
(Aktualizováno: 12. prosince 2018 08:38)

Na seznamu postupujících do jarní části Ligy mistrů přibyly další kluby. Liverpool v zamotané skupině C urval klíčové body s Neapolí (1:0). Dál jde i Paris St. Germain po výhře 4:1 na hřišti CZ Bělehrad. Fotbalisté Tottenhamu díky gólu Lucase Moury pět minut před koncem zápasu posledního kola remizovali ve skupině B 1:1 v Barceloně a zajistili si tak, že domácí také doprovodí do osmifinále. Pouze s třetím místem, znamenajícím přesun do Evropské ligy, se musela spokojit Neapol, přestože pět kol vedla tabulku skupiny C.

O2 TV Sport

Paris St. Germain si místo ve vyřazovacích bojích zajistil jasným vítězstvím 4:1 na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad. Francouzský celek vyhrál skupinu C o dva body před Liverpoolem a Neapolí, jejichž dnešní duel na Anfield Road skončil vítězstvím domácích 1:0. Jediný gól dal ve 34. minutě Salah.

Při vyrovnané bilanci rozhodl o postupu finalisty minulého ročníku větší počet vstřelených branek. Neapol se musela spokojit až se třetí příčkou, přestože pět předchozích kol vedla tabulku. Něco podobného se v Lize mistrů od roku 2003 stalo jen Celticu, Olympiakosu a Dynamu Kyjev.

Ve skupině B doprovodil již jistého vítěze Barcelonu do osmifinále Tottenham. Londýnský klub sice na hřišti katalánského protivníka prohrával po brance Dembélého, ale pět minut před koncem vyrovnal Moura. A protože Inter Milán doma jen remizoval s PSV Eindhoven, za který ve druhé půli nastoupil český záložník Michal Sadílek, zajistili si Spurs místo v play off.

O postupu Tottenhamu při vyrovnané vzájemné bilanci s Interem rozhodl gól vstřelený na soupeřově hřišti v prvním vzájemném utkání, které londýnský celek prohrál 1:2. Před dvěma týdny Spurs doma nad milánským soupeřem vyhráli 1:0.

Závěrečné 6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Monako - Dortmund 0:2 (0:1)
Branky: 15. a 88. Guerreiro. Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin (všichni Angl.).
FC Bruggy - Atlético Madrid 0:0
Rozhodčí: Massa - Meli, Preti (všichni It.).
1. Dortmund 6 4 1 1 10:2 13
2. Atlético Madrid 6 4 1 1 9:6 13
3. FC Bruggy 6 1 3 2 6:5 6
4. Monako 6 0 1 5 2:14 1
Skupina B:
FC Barcelona - Tottenham 1:1 (1:0)
Branky: 7. Dembélé - 85. Moura. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).
Inter Milán - PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Branky: 73. Icardi - 13. Lozano. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).
1. FC Barcelona 6 4 2 0 14:5 14
2. Tottenham 6 2 2 2 9:10 8
3. Inter Milán 6 2 2 2 6:7 8
4. PSV Eindhoven 6 0 2 4 6:13 2
Skupina C:
Liverpool - Neapol 1:0 (1:0)
Branka: 34. Salah. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).
CZ Bělehrad - Paris St. Germain 1:4 (0:2)
Branky: 56. Gobeljič - 10. Cavani, 40. Neymar, 74. Marquinhos, 90.+2 Mbappé. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Stewart (všichni Skot.).
1. Paris St. Germain 6 3 2 1 17:9 11
2. Liverpool 6 3 0 3 9:7 9
3. Neapol 6 2 3 1 7:5 9
4. CZ Bělehrad 6 1 1 4 5:17 4
Skupina D:
Galatasaray Istanbul - FC Porto 2:3 (1:2)
Branky: 45.+1 Fighúlí z pen., 65. Derdiyok - 17. Felipe, 42. Marega z pen., 57. Oliveira. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).
Schalke - Lokomotiv Moskva 1:0 (1:0)
Branka: 90.+1 Schöpf. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.).
1. FC Porto 6 5 1 0 15:6 16
2. Schalke 6 3 2 1 6:4 11
3. Galatasaray Istanbul 6 1 1 4 5:8 4
4. Lokomotiv Moskva 6 1 0 5 4:12 3