Hráči to nezabalili, těšilo po remíze v Bukurešti Jarolíma

Tomáš Fliegl (Bukurešť)Sport.cz

Splněný cíl v podobě jistoty jarních bojů Poháru UEFA těšil trenéra Slavie Karla Jarolíma po remíze 1:1 v Bukurešti se Steauou. Český vicemistr ale v Rumunsku neoslnil a jen díky výborné produktivitě se mohl radovat. „Výsledek nám zajistil postup do dalších bojů v Poháru UEFA. S tímto záměrem jsme sem jeli. Z tohoto pohledu jsme spokojení,“ řekl Jarolím na pozápasové tiskové konferenci v Bukurešti.

Jak byste zhodnotil výkon Slavie v jejím pátém utkání v Lize mistrů?

Hlavně v průběhu prvního poločasu to z naší strany dobré nebylo a připomínky mám. Nefungovala nám obrana, pozdě jsme přistupovali k soupeři, Steaue se navíc podařilo brzy skórovat. To nám ztížilo situaci, museli jsme po odstoupení zraněného Švece sáhnout ke střídání.

Čím to, že vaši svěřenci i potřetí na hřišti soupeře v Lize mistrů byli tak nervózní?

To je otázka spíš pro psychologa. Naštěstí v Bukurešti se vše včas zastavilo.

Kde vidíte největší chybu?

V první půli jsme ztráceli spoustu laciných míčů a i proto jsme si nedokázali vytvořit slibnější akci. Přestávka nám pomohla, do druhého poločasu jsme se zlepšili. Přeskupili jsme sestavu a cítili, že bychom Steauu mohli nějakým rychlým protiútokem zaskočit. Přechod Krajčíka do zálohy naší hru zrychlil směrem dopředu.

V závěru se vám povedlo vyrovnat. Je remíza šťastná?

Za vyrovnání na poslední chvíli jsem rád. V závěru jsme dokonce mohli po průniku Belaida dát druhý gól. Můžeme být ale rádi za remízu. Vzhledem k vývoji utkání.

Vyzdvihl byste nějaké své svěřence?

Jednotlivce nehodnotím. Ale Martin Vaniak nás podržel v důležitý moment, pak je samozřejmě potřeba pochválit střelce gólu.

V útoku dostal poprvé v Lize mistrů šanci Gaúcho. Kdy jste se tak rozhodl?

Měl jsem to v hlavě už v pondělí, definitivně jsem se rozhodl v den zápasu. Chtěli jsme být nebezpeční a potřebovali jsme eliminovat výškovou převahu při obranných standardních situacích.

Měli jste hodně zraněných, včetně zkušených Vlčka a Šmicra. Jste spokojený s výkonem nominovaných hráčů?

Klíčoví hráči nám chyběli, hlavně v útočné fázi. Mužstvo to ale nezabalilo a podalo bojovný výkon. Jsem rád, že jsme si účast v Poháru UEFA vybojovali už teď.

Máte tedy jistotu třetího místa, získali jste už pět bodů. Uspokojuje vás tento výsledek?

Před začátkem základní skupiny jsme byli pasováni do role outsidera skupiny. Více se věřilo i Steaue, která má víc pohárových zkušeností. Předčili jsme očekávání.

V případě prohry ale hrozilo, že skončíte čtvrtí. Měl jste obavy z toho nepříznivého scénáře?

Strach jsem měl, nechtěl jsem mít velké oči. Nohama jsem byl pevně na zemi.

Jste rád, že už v posledním zápase proti Seville o nic nepůjde? O postupujících i třetím místu je už rozhodnuto...

Pořád jde o hodně. O prestiž a získat skalp mužstva jako Sevilla by byl také cenný. Navíc jde o finanční bonus.