Živě

Ivana: Výsledek je pro nás příliš krutý

13. prosince 2007 07:42

Víc než vyrovnaným soupeřem byla Slavia v prvním poločase středečního duelu Ligy mistrů proti Seville. A kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Milan Ivana nenastřelil v tutové šanci tyč. „Kdybych tu příležitost proměnil, druhý poločas mohl vypadat jinak,“ litoval slávistický hrot po zápase. Sevilla zápas otočila ve druhé půli, podle čtyřiadvacetiletého forvarda španělský celek ukázal, že je nejlepší na světě.

Jaký byl z vašeho pohledu zápas ze Sevillou?

Cítil jsem se dobře. Vycházely nám kombinace, které jsme nacvičovali na tréninku. Jen škoda, že jsme nedali ten gól. Kdybych tu příležitost proměnil, druhý poločas by mohl vypadat jinak.

Jak byste popsal svou největší šanci?

Obhodil jsem si posledního obránce a šel jsem sám na brankáře. Ten šel do skluzu, míč se mi zastavil. Stačilo trefit bránu... Odehrálo se to v rychlosti, škoda, že jsem to správně netrefil. Bude mě to asi mrzet ještě dlouho.

Cítil jste velký herní rozdíl mezi vámi a Sevillou ve druhém poločase?

Asi budeme muset ještě potrénovat. Přesto si myslím, že jsme se soupeři i ve druhém poločase vyrovnali. Škoda té šance...

Byl to nejtěžší tým, proti kterému jste hráli?

Arsenal byl asi lepší. Ale Sevilla ukázala, že je nejlepší klub na světě. Ve druhém poločase hráli skvěle.

Čím to podle vás bylo, že vás Sevilla ve druhé půli tak přehrávala?

Ten první gól nás asi trochu zlomil. Je škoda, že jsme ho dostali. Ale kdybychom dali první branku my, tak by ten zápas mohl vypadat jinak.

I přesto měli hráči Sevilly dost šancí i předtím, než vám dali gól. Překvapila vás jejich hra po přestávce?

Nevím, jestli překvapila. My jsme na ně byli dobře připravení, ale jak říkám, je to nejlepší klub na světě a prokázal svou sílu.

Nechybělo vám ve druhém poločase trochu sebevědomí?

Možné to je. Když odešel Šmicer, možná jsme ho trochu ztratili. Potom začala Sevilla hrát lépe, měla šance, dala gól a začala nás přehrávat.

Neodvrací se k vám trochu štěstí zády?

Je pravda, že se Žilinou jsme si štěstí vybrali, ale Ligu mistrů jsme si vybojovali sami. Pro nás jsou tyto velké zápasy velkou zkušeností. Může nám to jen pomoci. Musíme makat víc než do této chvíle a hrát dál.

Jak si budete pamatovat poslední zápas? Nebude to hořké vzpomínání?

Chtěli jsme se rozloučit alespoň bodem. Je to pro nás příliš krutý výsledek.

Nebylo pro vás těžké se koncentrovat po tolika těžkých zápasech?

My hráli poslední zápas Ligy mistrů. Tu už si nikdo z nás letos nezahraje. Byl to pro nás svátek.

Myslíte, že se projevila také únava?

Možné to je. Ale únava neúnava, my ten zápas prostě nezvládli.

Vy jste rád, že už máte podzimní část za sebou?

Já bych možná ani přestávku nepotřeboval. Měl jsem celý rok rozháraný. Ale těším se na přípravu a doufám, že na jaře budou výkony z mé strany o hodně lepší.

oc, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..