Chelsea dostala lekci, Barcelona a Sporting v Lize mistrů postupují

Pavel DosadilSport.cz

Postup již po čtyřech zápasech základní skupiny. Husarský kousek se v Lize mistrů podařil fotbalistům FC Barcelona a Sportingu Lisabon. Další favorité si museli nechat zajít chuť. Především Chelsea, jejíž gólman Petr Čech lovil na hřišti AS Řím třikrát míč ze svojí sítě!

Favorité si brousili zuby na bleskový postup. Chelsea, Barcelona, Sporting Lisabon, Inter Milán a jeden ze dvojice Liverpool - Atlético Madrid mohly za jisté konstelace rozhodnout již během čtvrtého kola základních skupin. Postup opravdu slaví jen Barcelona a Sporting.

Petr Čech si před dvěma týdny stěžoval, že doma na Stamford Bridge neměl v duelu s AS Řím vůbec žádnou práci. Neměl to dělat, protože Italové v odvetě s jeho Chelsea zatočili! Již do přestávky českého brankáře překonal Panucci a brzy po ní se dvakrát trefil Vučinič. Hostující Terry už jen snížil a jeho spoluhráč Deco byl vyloučen...

Nejsnadnější roli měla mít Barcelona, která hostila Basilej. Švýcaři dosud nezískali ani bod. Na Nou Campu přežili poločas bez gólů, čekání na postupovou branku však v 62. minutě ukončil tradiční barcelonský spasitel Messi. Zápas nakonec skončil 1:1, což Barce k oslavám stačí.

Za Šachtar Doněck nastoupil v Lisabonu proti Sportingu také Tomáš Hübschman. Ve 24. minutě viděl žlutou kartu a v 80. minutě byl vystřídán. Tou dobou už Portugalci vedli 1:0, takže si právě na úkor Ukrajinců zajistili postup.

Liverpool se doma na Anfield Road nechal zaskočit a Atlético Madrid bez českého reprezentanta Tomáše Ujfalušiho v sestavě šlo brankou kapitána Maxiho Rodrígueze do vedení. To mu vzal až v páté minutě nastaveného času z vymodlené penalty domácí kapitán Gerrard...

Cizinecká legie ve službách kyperského klubu Anorthosis Famagusta se postavila Interu Milán a sehrála s ním bláznivý zápas, který skončil 3:3.

Liga mistrů - 4. kolo:
Skupina A:
AS Řím - Chelsea 3:1 (1:0)
Branky: 48. a 58. Vučinič, 34. Panucci - 75. Terry. Rozhodčí: Medina Cantaléjo (Šp.). ČK: 81. Deco. Diváci: 38 425.
Kluž - Girondins Bordeaux 1:2 (1:2)
Branky: 9. Dani - 6. Gourcuff, 38. Wendell. Rozhodčí: Busacca (It.). Diváci: 20 000.
Skupina B:
Werder Brémy - Panathinaikos Atény 0:3 (0:0)
Branky: 58. Mantzios, 70. Karagunis, 83. Tziolis. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 35 968.
Anorthosis Famagusta - Inter Milán 3:3 (2:2)
Branky: 31. Bardon, 45+1. Panagi, 50. Frousos - 13. Balotelli, 44. Materazzi, 80. Cruz. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Diváci: 25 380.
Skupina C:
Sporting Lisabon - Šachtar Doněck 1:0 (0:0)
Branka: 73. Derlei. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 25 000.
FC Barcelona - FC Basilej 1:1 (0:0)
Branky: 62. Messi - 82. Derdiyok. Rozhodčí: Tudor (Rum.). Diváci: 49 000.
Skupina D:
FC Liverpool - Atlético Madrid 1:1 (0:1)
Branky: 90+5. Gerrard z pen. - 37. Maxi. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). Diváci: 45 300.
Olympique Marseille - PSV Eindhoven 3:0 (1:0)
Branka: 63. a 71. Niang, 30. Koné. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 40 000.