Rubriky:

Liga mistrů

Dánský tisk oslavuje Midtjylland: Slavia neměla nárok, senzační postup je blízko

23. září 2020 10:11 - Kodaň/Praha

Dánská média mají jasno. Midtjylland odvedl skvělou práci a je blízko k senzačnímu postupu do základní skupiny fotbalové Ligy mistrů. Den po utkání v Edenu se v Dánsku novináři předhánějí v superlativech na adresu soupeře sešívaných. „Skvělá výchozí pozice, zlatá šance je blízko. Postup do Ligy mistrů je blíže než kdy jindy," valí se v médiích po úvodní bitvě chvála na fotbalisty Midtjyllandu, který v Praze remizoval 0:0. Připomínají, že Slavia dokázala před rokem trápit slavnou Barcelonu, o to víc si remízy z Edenu váží.

O2 TV Sport

Ekstra Bladet píše, že je Midtjylland blízko senzaci. „Loni na podzim se Slavia dokázala ve skupině Ligy mistrů vyrovnat silné Barceloně, Midtjylland ale skvěle zvládl defenzivní práci, uhrál remízu 0:0 a sahá po postupu. Snahy Slavie dokonale eliminoval," oslavuje list dánské mužstvo. "V některých fázích zápasu měl Midtjylland zápas plně pod kontrolou a procházel defenzivou soupeře jako nůž máslem," dodává.

Internetová verze stejného listu pak uvádí, že Midtjylland už může mít pocit, že se vysněné účasti ve skupině Lize mistrů skoro dotýká. „Je to hodně blízko. Jediné, co chybí k maximální spokojenosti, je zápis v kolonce vstřelených branek," všímá si Ekstrabladet.dk.

Sešívaná kosa narazila na dánský kámen, o postupu do Ligy mistrů rozhodne až odveta

List Jyllands-Posten oceňuje skvělý profesionální taktický výkon. „Dává to rozumnou výchozí pozici pro odvetu. Měl to být těžký zápas, ale zdálo se, že se tým dostatečně poučil z předchozích venkovních utkání v pohárové Evropě, která přinesla týmu hodně zklamání," uvádí. „Je to skvělá šance pro odvetu," dodává.

Jako na pohřbu. Fanoušci by nám pomohli, lituje kapitán Slavie

Konkurenční Politiken hlásí, že od postupu dělí Midtjylland jeden vstřelený gól, jako by ani nepočítal, že může Slavia vstřelit v odvetě branku. „Midtjylland je Lize mistrů blíž než kdy jindy. Zlatá šance v podobě postupu je blízko, zbývá jen rozhodnout doma," píše Politiken.

rjm, pn, Sport.cz

Postoupí podle vás fotbalová Slavia do základní skupiny Ligy mistrů?


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..