Živě

Dvě stě milionů! Sešívaní prošustrovali v Dánsku balík, zahojí se na Coufalovi

1. října 2020 12:00 - Praha

Není snadné přijmout porážku, když víte, že jste právě přišli o takřka 200 milionů korun. Takový balík sešívaní přenechali v Herningu dánskému Midtjyllandu... Pokud by play off Ligy mistrů zvládli, měli by v kapse minimálně 413 milionů. V Evrospké lize je má uchlácholit garantovaný příjem 215 milionů, rozdíl je tedy přesně 198 milionů korun. Během dneška má ovšem klapnout přestup obránce Vladimíra Coufala do West Hamu za 6 milionů eur, což je zhruba 162,5 milionu korun.

O2 TV Sport

Sešívaní nejsou žádní troškaři. Loni si vychutnali exkluzivní společnost s Barcelonou a spol. a sáhli si na lukrativní zisky z Ligy mistrů.

Letos po nich logicky rovněž prahli, i když ještě před startem sezony sčítali kladné položky.

„Navzdory koronavirové krizi je klub paradoxně v nejlepší finanční kondici za dobu, co ve Slavii jsme. Za minulou sezonu jsme vykázali zisk 183 milionů korun, navíc v něm nejsou započítány platby za přestup Tomáše Součka, které začnou chodit až teď. A jelikož máme minimálně Evropskou ligu jistou, je příjemné, že i další sezonu zakončíme v černých číslech," liboval si šéf klubu Jaroslav Tvrdík, než jeho chlapci poprvé kopli do míče.

Slavia zkolabovala! Sen o Lize mistrů skončil v troskách

Mistrovský kádr je poklad

„Celkový náklad na všech pět letních přestupů nedosáhl 35 milionů korun. Jsme velmi spokojeni a ve všech hráčích vidíme velkou perspektivu. Někteří další jako Baluta a Sýkora odcházejí a díky tomu jsme také vylepšili finanční hospodaření klubu," dodával Tvrdík.

„Kdybychom dnes potřebovali peníze, podle mě můžeme do 30 dnů prodat hráče za 30 milionů eur (přibližně 783 milionů korun) a stále nám zůstane velmi silný tým," kalkuloval šéf klubu.

Hráč Midtjyllandu Pione Sisto (vlevo) a Vladimír Coufal ze Slavie během odvety play off Ligy mistrů.

Henning Bagger, ČTK/AP

Slavia má velké příjmy, ale také si žije na vysoké noze. Ztrátu za vyřazení z Ligy mistrů zmírní odchod Vladimíra Coufala do Anglie. Přestup do West Hamu je domluvený, záleží už jen na lékařské prohlídce.

Je otázkou, zda půjde o poslední změnu v kádru. Přestupní termín končí v neděli.

Vyřazení Slavie? Ostrá reakce přišla z Evropského parlamentu

Vydělávat lze také úspěšným postupem v Evropské lize. Příjmy z ní jsou ovšem jen zlomkem v porovnání s Ligou mistrů...

Takzvané bolestné pro týmy vyřazené v play off LM je 136 milionů korun. Když se přičte startovné v Evropské lize 79 milionů, má Slavia solidních 215 milionů v kapse. Další leží na hřišti.

Prémie v milionech korun  
Liga mistrů   Evropská liga
413 Startovné 79
0 Bolestné 136
73 Výhra ve skupině 15
24 Remíza ve skupině 5
257 Postup ze skupiny 14
min. 30 Bonus za koeficient 2
asi 30 Televizní práva 15
473 Minimální zisk 232
Bolestné se netýká Sparty, Plzně ani Liberce.  
dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..