Dynamo Kyjev - Barcelona 0:4Messi nechyběl, Barcelona v lize mistrů vládne. Vaclík vychytal postup

Fotbalisté Sevilly, Chelsea, Barcelony a Juventusu postoupili do osmifinále Ligy mistrů jako první čtyři týmy v aktuální sezoně. Španělští úřadující šampioni Evropské ligy s brankářem Tomášem Vaclíkem ve čtvrtém kole zvítězili na stadionu Krasnodaru 2:1. Londýnský tým dosáhl stejného výsledku ve druhém zápase skupiny E v Rennes. Katalánci v Kyjevě deklasovali Dynamo 4:0 a zůstali stoprocentní, turínské mužstvo obsadilo další postupovou pozici ve skupině G díky vydřené domácí výhře 2:1 nad Ferencvárosem Budapešť.

Fotbalisté Barcelony se radují z branky

Vaclík poprvé v tomto ročníku nastoupil za Sevillu ve druhém soutěžním utkání po sobě, protože jeho konkurent Jasín Bunú byl pozitivně testován na koronavirus. Hosté výborně odstartovali a už ve čtvrté minutě je poslal do vedení Ivan Rakitič povedenou ranou z voleje.

Krasnodar mohl krátce po změně stran odpovědět. Rémy Cabella obešel Vaclíka, ale jeho střelu vracející se obránce Jules Koundé ve skluzu srazil do tyčky. V 56. minutě už vyrovnal Wanderson tečovaným pokusem. Až v páté minutě nastavení rozhodl Munir.

Fotbalisté Sevilly se radují z branky

Chelsea na začátku listopadu v Londýně porazila Rennes hladce 3:0 a dobře začala také na hřišti francouzského soupeře, když ve 22. minutě otevřel skóre Callum Hudson-Odoi.

Sestřih utkání LM Krasnodar - SevillaVideo: O2 TV Sport

Domácí po změně stran favorita zatlačili a v 85. minutě srovnal Serhou Guirassy z rohu.

Poslední slovo však měl v první minutě nastavení střídající Olivier Giroud. "Blues" zvítězili v šestém soutěžním utkání za sebou a stejně jako Sevilla mají ve skupině 10 bodů.

Fotbalisté Rennes hostili v Lize mistrů favorizovanou Chelsea

Barcelona vládla, Juventu se nadřel

Barceloně na Ukrajině chybělo několik zraněných hráčů i hvězdný kapitán Lionel Messi, kterého trenér Ronald Koeman šetřil. Favorit se v improvizované sestavě v první půli hledal, ale po změně stran dominoval.

V 52. minutě otevřel skóre Sergiňo Dest. Chvíli nato zvýšil Martin Braithwaite a dánský útočník pak ještě proměnil penaltu. V nastavení vstřelil čtvrtou branku střídající Antoine Griezmann.

Dynamo Kyjev přivítalo ve čtvrtém kole Ligy mistrů Barcelonu

Ferencváros v Turíně překvapivě skóroval jako první, ale na vedoucí zásah Myrta Uzuniho z 19. minuty odpověděl ještě před pauzou Cristiano Ronaldo.

Ve druhém poločase měli domácí převahu a dvakrát trefili tyčku, kýženou vítěznou branku Juventusu vstřelil až ve druhé minutě nastavení střídající Álvaro Morata.

Cristiano Ronaldo se postaral o vyrovnání

Krmenčík byl u debaklu, Lazio nezaváhalo

Český útočník Michael Krmenčík nastoupil v základní sestavě Brugg na stadionu Dortmundu, kde belgický tým prohrál 0:3. Dva góly zaznamenal Erling Haaland.

Dvacetiletý norský útočník během kariéry v LM nasázel 16 branek v pouhých 12 zápasech. Jednou se trefil Jadon Sancho. Borussia vede tabulku skupinu F s devíti body.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Dortmund - BruggyVideo: O2 TV Sport

Druhé místo dál drží Lazio, které v Římě zdolalo Petrohrad 3:1 i díky dvěma gólům Cira Immobileho. Bruggy jsou třetí se čtyřmi body, Zenit s jedním bodem přišel o šanci na postup.

Jízda United

Manchester United doma porazil Basaksehir 4:1 a oplatil tureckému celku nečekanou prohru 1:2 z Istanbulu. "Rudí ďáblové" s devíti body vedou skupinu H.

V úvodním poločase se dvakrát trefil Bruno Fernandes a Marcus Rashford z penalty, v 75. minutě porážku hostů zmírnil Deniz Türüc, ale poslední slovo měl v nastavení Daniel James.

Fotbalisté Manchesteru United jasně kralovali

Paris St. Germain na svém stadionu zdolal Lipsko 1:0 a vystřídal soupeře na druhém místě tabulky. Obě mužstva mají šest bodů. F

rancouzskému finalistovi minulého ročníku zařídil důležité vítězství v 11. minutě proměněnou penaltou Neymar, který se vrátil do sestavy po svalovém zranění.

Stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídly všechny úterní duely z Ligy mistrů v přímých přenosech. Divák si díky multidimenzi mohl vybrat, jaký přenos chtěl sledovat. Moderátor Petr Svěcený přivítal ve studiu Pavla Kuku, bývalého reprezentanta a držitele bundesligového titulu, a také Miroslava Jirkala, známého fotbalového experta a trenéra.
4. kolo základních skupin Ligy mistrů:
Skupina E:
Rennes - Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 85. Guirassy - 22. Hudson-Odoi, 90.+1 Giroud. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Niz.).
FK Krasnodar - FC Sevilla 1:2 (0:1)
Branky: 56. Wanderson - 4. Rakitič, 90.+5 Munir. Rozhodčí: Guida - Carbone, Peretti - Di Bello (video, všichni It.).
1.Chelsea43109:110
2.FC Sevilla43106:310
3.Krasnodar40134:101
4.Rennes40132:71
Skupina F:
Lazio Řím - Zenit Petrohrad 3:1 (2:1)
Branky: 3. a 55. z pen. Immobile, 22. Parolo - 25. Dzjuba. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Kavanagh (video, všichni Angl.).
Dortmund - FC Bruggy 3:0 (2:0)
Branky: 18. a 60. Haaland, 45.+1 Sancho. Rozhodčí: Kružliak - Hancko (oba SR), Tavares (Portug.) - Gil (video, Pol.).
1.Dortmund43019:39
2.Lazio Řím42208:48
3.Bruggy41123:84
4.Zenit Petrohrad40133:81
Skupina G:
Dynamo Kyjev - FC Barcelona 0:4 (0:0)
Branky: 57. a 70. z pen. Braithwaite, 52. Dest, 90.+2 Griezmann. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vukan (všichni Slovin.) - Stegemann (video, Něm.).
Juventus Turín - Ferencváros Budapešť 2:1 (1:1)
Branky: 35. Ronaldo, 90.+2 Morata - 19. Uzuni. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn - Fritz (video, všichni Něm.).
1.FC Barcelona440013:212
2.Juventus Turín43018:49
3.Dynamo Kyjev40133:101
4.Ferencváros Budapešť40135:131
Skupina H:
Paris St. Germain - Lipsko 1:0 (1:0)
Branka: 11. Neymar z pen. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Blom (video, všichni Niz.).
Manchester United - Basaksehir Istanbul 4:1 (3:0)
Branky: 7. a 19. Fernandes, 35. Rashford z pen., 90.+2 James - 75. Türüc. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Pinheiro (video, Portug.).