Rubriky:

Liga mistrů

Žádný problém přešaltovat myšlení, tvrdí plzeňský kapitán Horváth před Borisovem

23. listopadu 2011 10:31

Optimismus neztrácí. A víru v úspěšné vystoupení v pátém díle Champions League tuplem ne. Plzeňský kapitán Pavel Horváth je přesvědčen, že jeho tým důležitý duel s BATE Borisov v dnešním večeru zvládne, na třetí příčku ve skupině dosáhne a do jarního pohárového pokračování v Evropské lize přestoupí. „Pokud tedy budeme hrát poctivě a na sto procent,“ dodával pár hodin před utkáním s běloruským mistrem. Žádný problém přešaltovat myšlení, tvrdí plzeňský kapitán Horváth před duelem Ligy mistrů s Borisovem.

 

Jan Handrejch, Právo

S Borisovem jste účinkování v Lize mistrů začínali, poté jste se potkali s evropskými giganty kalibru Barcelony a AC Milán. Pozorujete na mužstvu pokrok, který od premiéry udělalo?

Jasně že všechny zápasy v Lize působily pozitivně. Na mančaft i na mě. Byly to velké zkušenosti jak pro účinkování v naší domácí ligové soutěži, tak i pro odvetu s Borisovem. Teď půjde o to, abychom jich využili.

Získané zkušenosti se omílají ve všech pádech, ale zkuste být konkrétnější. V čem cítíte největší posun?

V pocitech, jež se na každém z nás projevují ve hře. Konfrontace s Barcelonou a AC Milán měla výrazný vliv na každého z nás.

Jenže teď vás čeká Borisov. Je hodně obtížné přešaltovat myšlení? Uvědomit si, že se neměříte s žádným z gigantů, ale s mužstvem, s nímž jste si rovni?

My hráli i s menšími kluby, než je Borisov, a myšlení jsme přeřadit museli. Doma třeba s žižkovskou Viktorkou nebo Hradcem. A nebyl problém, abychom v hlavách přešaltovali a na zmiňovaná utkání se připravili. S běloruským soupeřem to bude stejné, žádný rozdíl nevidím.

Kapitán fotbalistů Plzně Pavel HorváthKapitán fotbalistů Plzně Pavel Horváthfoto: Právo/Jan Handrejch

Problém je ovšem v tom, že v Minsku musíte uspět. Vyhrát, anebo alespoň remizovat a přitom vstřelit branku, abyste mohli dál živit naději na pokračování na evropské pohárové scéně.

Samosebou že si to uvědomujeme. A trenér to ví nejlépe ze všech, takže určitě vymyslí taktiku, která povede ke gólům a úspěchu. Nesmíme prohrát a musíme dát branku, abychom v posledním střetnutí skupiny hráli doma s AC Milán o postup do jarní části pohárů.

Vám už kouč účinnou taktiku prozradil?

Ale my ji dál šířit nebudeme. Je ale v podstatě jednoduchá – musíme hrát zodpovědně, nedopustit se chyb a být nebezpeční ve hře dopředu. A samozřejmě odevzdat poctivý a stoprocentní výkon.

Registrovali jste, že Borisov senzačně prohrál v běloruské lize poslední zápas s Mogilevem, jenž v tabulce figuruje u samého dna? Nemůže snad toto utkání posloužit jako návod, jak uspět? Nebo snad Bělorusové zkoušeli fintu, která vás má dostat?

Nepředpokládám, že by šlo o fintu, protože prostě nevěřím, že by Borisov schválně prohrál. A doma k tomu. Ať náš soupeř vyhrál nebo prohrál, pro nás se nic nemění. Musíme uspět a zabodovat.

Jenže totéž chce soupeř...

A to by mohla být jistá naše výhoda, protože i on bude pod tlakem, protože tady se od něho očekává, že zaboduje, třetí příčku ve skupině udrží a v evropských pohárech zůstane do jara. Teoreticky mu sice bude postačovat, když ukope remízu, ale sám dobře vím, jak těžko se hraje, když „pouhá“ remíza postačuje.

zp (Minsk), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..