Živě

Klubům, které neopustily Super ligu, stále hrozí trest, varuje Čeferin Barcelonu a Real

23. dubna 2021 21:32 - Nyon/Praha

Přízrak elitářské fotbalové Super ligy stále ještě nebyl definitivně zapuzen. Zbývají v ní ještě dva španělské kluby. A i ty by se od projektu měly distancovat, jinak budou podle prezidenta UEFA Aleksandera Čeferina nadále čelit hrozbě vyřazení z Ligy mistrů. Zástupci Realu Madrid a Barcelony by podle něj navíc mohli nést další následky.

 

Sergio Perez, Reuters

"Je křišťálově jasné, že se kluby musejí rozhodnout, zda patří k superligovým nebo evropským týmům. Pokud říkají, že jsou superligové, pak samozřejmě nemohou hrát Ligu mistrů. A jestliže jsou připravení, pak ať si hrají svou vlastní soutěž," řekl agentuře AP Čeferin.

Po odchodu šestice anglických týmů, Atlética Madrid a celého italského tria v projektu zůstaly jen Real Madrid a Barcelona. Prezident Realu Florentino Pérez se nechal slyšet, že Super liga není mrtvá, ale jen odložená. Ačkoliv by účast španělského velkoklubu příští týden v semifinále Ligy mistrů proti Chelsea neměla být ohrožena, v budoucnu by v případě nesplnění požadavků mohla být.

Vyřazení z Ligy mistrů? UEFA rozhodnutí o trestu pro hříšníky ze Super ligy odložila

UEFA pak navíc posuzuje udělení možných sankcí pro funkcionáře klubů zapojených v projektu, který tento týden vyvolal obrovskou kritiku fanoušků, hráčů i funkcionářů. "Stále čekáme na právní rozbor a poté řekneme víc. Je ale jasné, že každý čelí důsledkům svých činů a oni to vědí. Pro mě je i velký rozdíl v tom, když třeba některý klub přizná chybu a řekne, že projekt opouští. Ostatní už asi také vědí, že je projekt mrtvý, ale pravděpodobně si to odmítají připustit," uvedl Čeferin.

Kapitán Liverpoolu Henderson poděkoval fanouškům, že pomohli ke krachu Super ligy

Šéf UEFA vedl virtuální setkání nejvyššího rozhodovacího orgánu, kde se o možných trestech pro aktéry diskutovalo.

"Dohodli jsme se s výkonným výborem na setkání s fotbalovými federacemi, národními asociacemi a ligami, kterých se to týká. Uděláme to příští týden a uvidíme. Chceme vědět, co všechny tyto orgány mohou udělat a co může udělat i UEFA," uvedl Čeferin.

Video již není dostupné

Petr Čech se snaží přesvědčit fanoušky Chelsea, aby pustili klubový autobus na stadion.

sntv

Před týdnem Asociace evropských fotbalových klubů (ECA) s tehdejším šéfem Andreou Agnellim z Juventusu schválila spolu s UEFA nový formát Ligy mistrů pro rok 2024. Čeferin si proto myslel, že spekulace o založení Super ligy jsou přece jen zažehnány. V neděli však Agnelli na svou pozici rezignoval a ohlásil s dalšími 11 elitními týmy založení superligy.

"Nejhorším dnem na tom byla asi sobota, protože jsem si zpětně uvědomil, že šlo o čistou zradu a někteří lidé nám lhali roky. Když jsem se ale následně probudil, byl jsem si jistý, že tomu budu čelit a vyřeším to," dodal šéf UEFA.

ČTK, Sport.cz

Sport 1 2:0 Sparta - Rapid 2:0 dohráno
20210728T20:30:00+0200
Sparta vs. Rapid
Sparta vs. Rapid
Sparta
Rapid

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..