Finále Ligy mistrů se i přes lockdown v Turecku uskuteční v Istanbulu

29. dubna 2021 21:32

Finále fotbalové Ligy mistrů se i navzdory zhoršující se koronavirové situaci v Turecku uskuteční na Atatürkově stadionu v Istanbulu. Uvedla to dnes v prohlášení UEFA s tím, že by vyvrcholení prestižní soutěže neměl narušit ani lockdown, který místní vláda nařídila od 29. dubna do 17. května. Finále by se mělo uskutečnit i s omezeným počtem diváků v hledišti 29. května.

 

Profimedia.cz

"Jsme si jistí, že dočasný lockdown, který bude platit do 17. května, by neměl mít na konání zápasu žádný dopad. UEFA bude i nadále úzce spolupracovat s Tureckou fotbalovou federací a místními národními orgány, aby zápas proběhl bezpečně. Další informace týkající se kapacity stadionu a vstupenek brzy sdělíme," uvedla UEFA.

Istanbul měl hostit rozhodující duel Ligy mistrů už v loňském roce, tehdy si ale celosvětová pandemie koronaviru vynutila úpravy ve formátu a následné vyvrcholení v portugalském Lisabonu. Finále Evropské ligy bude hostit polský Gdaňsk.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..