Živě

Finálový turnaj v Lize mistrů? Šéf UEFA je pro

29. května 2021 12:14 - Paříž

Prezident UEFA Aleksander Čeferin se vyslovil pro zavedení finálového turnaje čtyř týmů v rámci reformy Ligy mistrů od roku 2024. Zatím je to jeho osobní přání a nechce názor prosazovat proti vůli případných oponentů, změnu formátu na Final Four by ale přivítal. Slovinský funkcionář to řekl francouzskému sportovnímu listu L'Equipe.

 

Rafael Marchante, Reuters

"Osobně bych rád, aby to tak bylo. Bylo by to skvělé," uvedl Čeferin. Připustil sice, že nápad má svoje pro a proti, ale vyjádřil přesvědčení, že šikovně zrealizovaný nápad by s sebou přinesl i vyšší příjmy. "Ale není to nic, co hoří. Tohle můžeme rozhodnout do roka," prohlásil Čeferin a přiznal, že formátu finálového turnaje přišel na chuť při loňském vyvrcholení prestižní soutěže.

V minulém ročníku musela Liga mistrů po dlouhém přerušení kvůli koronavirové pandemii rezignovat na tradiční formát play off s dvojzápasy systémem "doma - venku" a dohrála se od čtvrtfinále k.o. systémem v Lisabonu. Závěrečným Final Four přitom běžně končí vrcholné klubové soutěže v dalších týmových sportech, jako jsou basketbal či házená.

Fotbalová LM změní formát od sezony 2024/25. Bude mít 36 místo současných 32 účastníků a základní část se nebude hrát v tradičních skupinách, ale jako jedna liga se všemi týmy. Každý účastník bude mít garantováno minimálně 10 zápasů s 10 různými soupeři, pět doma a pět venku. Nejlepších osm týmů se automaticky kvalifikuje do vyřazovací fáze. Mužstva na deváté až 24. příčce se utkají v play off na dva zápasy o zbývajících osm pozic v jarním osmifinále.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..