Manchester City - Bayern 1:3Bayern si pohrál s Manchesterem City, fotbalisté Manchesteru United neporazili ani Šachtar

Manchester

Pokud byl úterní den v Lize mistrů úspěšný pro londýnské týmy, ten středeční byl pohromou pro týmy manchesterské. Ve šlágru plzeňské skupiny D zvítězili fotbalisté Bayernu Mnichov na půdě Manchesteru City 3:1. Manchester United nedokázal vyhrát ani v Doněcku, svěřenci Davida Moyese remizovali na Ukrajině 1:1 a jejich výsledkové trápení pokračuje. Hattrick vstřelil Mitroglou, jehož Olympiakos porazil Anderlecht 3:0, Real v pohodě porazil Kodaň 4:0. Dva góly zaznamenali Ronaldo a Di María. Dva góly vstřelil také Zlatan Ibrahimovic, jenž přispěl k výhře nad Benfikou 3:0.

Hráči Bayernu Mnichov Franck Ribéry (vpravo) a David Alaba se radují z gólu.

V souboji plzeňských soupeřů udával tempo Bayern. Vedl už po sedmi minutách, když brankáře Harta zaskočil Ribéry. Obhájce titulu strojově kombinoval a úřadujícího anglického vicemistra, který na úvod skupiny vyhrál 3:0 v Plzni, vůbec nepouštěl na dostřel branky.

Krátce po změně stran Bayern definitivně rozhodl o třech bodech. Po kličce Hartovi zasunul míč do opuštěné branky Müller a třetí gól přidal střelou k bližší tyči v 60. minutě Robben. City snížili po Negredově trefě, ale první domácí prohru v pohárech po pěti letech už neodvrátili ani v krátké přesilovce po Boatengově vyloučení.

Hübschman odehrál proti United celý zápas

Také druhý z manchesterských týmů, United, nedokázal vyhrát. Rudí ďáblové dlouho mohli v Doněcku pomýšlet na to, že si spraví chuť po nevydařeném vstupu do Premier League, v níž uhráli za šest zápasů jen sedm bodů.

Manchester bez zraněného Rooneyho vedl od osmnácté minuty po Welbeckově trefě, Šachtar ale první porážku s anglickými soupeři na domácí půdě nedopustil a čtvrt hodiny před koncem srovnal Taison. V druhé půli naskočil na trávník veterán United Giggs a stal se rekordmanem v počtu pohárových startů. Svým 145. utkáním překonal madridskou legendu Raúla. Hübschman odehrál celých 90 minut.

V druhém souboji skupiny díky Hegelerově brance v nastavení Leverkusen udolal španělský San Sebastian 2:1 a přiblížil se dvojici Manchester, Šachtar na rozdíl jednoho bodu.

Juventus v dramatické bitvě remizoval s Galatasarayem

Překvapení večera se zrodilo v Turíně. Juventus nenapravil remízu 1:1 z Kodaně a s Galatasarayem Istanbul uhrál doma také jen bod. Hosté dlouho nadrželi náskok po Drogbově zásahu, Stará dáma pak skóre mezi 78. a 87. minutou otočila, jenže vzápětí zmrazil stadión Bulut. Italský kouč Mancini tak při své premiéře na lavičce Galatasaraye slavil proti krajanům bod.

Skupinu jasně vede Real Madrid. Bílý balet navázal na minulou kanonádu 6:1 ze hřiště Galatasaraye a Kodani tentokrát nastřílel čtyři branky. Madridští v šesté sezóně za sebou získali v Lize mistrů z úvodních dvou utkání skupiny plný počet šesti bodů.

Bílý balet nasměroval za výhrou hvězdný Ronaldo, který dvěma góly oslavil jubilejní stý start v soutěžích UEFA. Za posledních 21 zápasů Ligy mistrů zaznamenal 26 branek. Po něm dvakrát skóroval i Di María.

Ibrahimovic dvěma góly zařídil výhru PSG

Velký krok k postupu udělal Paris St. Germain. Francouzský mistr porazil v souboji o první místo ve skupině C Benfiku Lisabon hravě 3:0 a s plným bodovým ziskem vede tabulku. Domácí dali všechny góly už v první půlhodině a vděčí za to především kanonýrovi Ibrahimovicovi.

Švédská hvězda se trefila v 5. a 30. minutě a s předstihem si nadělila dárek ke čtvrtečním 32. narozeninám. Mezi Ibrahimovicovými góly se dokázal prosadit také Marquinhos, devatenáctiletý stoper skóroval už při své premiéře v úvodním duelu skupiny na hřišti Olympiakosu Pireus.

Řecký šampión po domácí prohře zabral a díky hattricku Mitroglua veze triumf 3:0 ze hřiště Anderlechtu Brusel. Domácí za stavu 0:1 zahodili penaltu a s týmem z Řecka prohráli poprvé po sedmi utkáních.

Základní skupiny fotbalové Ligy mistrů - 2. kolo:
Skupina A:
Šachtar Doněck - Manchester United 1:1 (0:1)
Branky: 76. Taison - 18. Welbeck. Rozhodčí: Královec (ČR).
Leverkusen - San Sebastian 2:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Rolfes, 90.+2 Hegeler - 52. Vela. Rozhodčí: Karasev (Rus.).
Skupina B:
Juventus Turín - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1)
Branky: 78. Vidal z pen., 87. Quagliarella - 36. Drogba, 88. Bulut. Rozhodčí: Kassai (Maď.).
Real Madrid - FC Kodaň 4:0 (1:0)
Branky: 21. a 65. Ronaldo, 71. a 90.+1 Di María. Rozhodčí: Jug (Slovin.).
Skupina C:
Paris St. Germain - Benfica Lisabon 3:0 (3:0)
Branky: 5. a 30. Ibrahimovic, 25. Marquinhos. Rozhodčí: Rizzoli (It.).
Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)
Branky: 17., 56. a 72. Mitroglu. Rozhodčí: Hagen (Nor.).
Skupina D:
Manchester City - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)on-line
Branky: 80. Negredo - 7. Ribéry, 56. Müller, 60. Robben. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 86. Boateng (Bayern).
Manchester: Hart - Richards, Kompany, Nastasič, Clichy - Touré, Fernandinho - Navas, Agüero (70. Silva), Nasri (70. Milner) - Džeko (57. Negredo).
Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben (78. Shaqiri), Kroos, Schweinsteiger (76. Kirchhoff), Ribéry (85. Götze) - Müller.