Živě

Bayernu hrozí pokuta za nevhodné plakáty při utkání Ligy mistrů

12. března 2014 19:06 - Nyon

Bayern Mnichov čelí disciplinárnímu řízení od UEFA za to, že fanoušci v úterním utkání Ligy mistrů proti Arsenalu vyvěsili na stadiónu dva nevhodné transparenty. Jeden byl na podporu Kosova, měl tedy politický charakter, což pravidla UEFA zakazují, další byl urážlivý směrem k anglickému klubu.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Na stadiónu se během úterního duelu objevil plakát se sloganem "Řekněte ne rasismu. Řekněte ano Kosovu". Kosovo vyhlásilo nezávislost na Srbsku v roce 2008, není však celosvětově uznáváno jako samostatný stát. Není ani členem UEFA a FIFA, nicméně jeho reprezentace může hrát bez státních symbolů přípravné zápasy.

Na druhém transparentu byl vyobrazen pravděpodobně německý hráč Arsenalu Mesut Özil před dělem, tedy znakem týmu, a nápisem "Gay Gunners". Kontrolní a disciplinární komise UEFA se bude případem zabývat 20. března.

ČTK

Sport 1 0:2 Sparta - Monako 0:2 dohráno
20210803T19:00:00+0200
Sparta vs. Monako
Sparta vs. Monako
Sparta
Monako

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..