Lens chce na úkor italských klubů místo v Lize mistrů

17. července 2006 20:47 - LENS

Francouzský klub Racing Lens tvrdí, že by mu po korupčním skandálu v italském fotbale měla Evropská fotbalová unie UEFA přidělit jedno ze čtyř míst pro týmy Serie A v Lize mistrů. Lens obsadil v uplynulém ročníku francouzské ligy čtvrté místo a zajistil si účast v Poháru UEFA. Nyní by ale klub rád získal na úkor italských mužstev místo v lukrativní Lize mistrů.

 

REUTERS

"Jak to tak vypadá, Itálie vyšle do Ligy mistrů sedmý, osmý nebo dokonce i devátý tým z ligy," řekl předseda Lensu Gervais Martel. "Desátý, jedenáctý a dvanáctý klub půjdou do Poháru UEFA. V naší lize nezajišťuje ani páté místo start v Poháru UEFA," uvedl.

Podle pravidel UEFA by měly místa po potrestaných Juventusu a AC Milán zaujmout kluby ze stejné země. Francouzi ale doufají, že rozsah korupčního skandálu v Itálii donutí UEFA k výjimce.

Na základě pátečních rozsudků, proti nimž se ovšem potrestané kluby chystají odvolat, budou Ligu mistrů hrát Inter Milán, AS Řím, Chievo a Palermo. Livorno, Parma a Empoli, kterému ale zatím chybí potřebná licence, by měly hrát Pohár UEFA.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..