Mladá Boleslav dostala tvrdou nováčkovskou lekci

10. srpna 2006 12:13 - PRAHA

Tvrdou nováčkovskou lekci dostali fotbalisté Mladé Boleslavi ve středu večer na hřišti Galatasaray Istanbul. Pravidelný účastník evropských soutěží dal českému klubu názorně pocítit fotbalovou pravdu, že pohárové zápasy nikdy zcela nekopírují aktuální formu týmu, jak se projevuje v domácí ligové soutěži.

Zkušenosti z mezinárodní scény a její zcela odlišné atmosféry svěřencům trenéra Dušana Uhrina chybějí a při tříbrankové ztrátě se sen o Lize mistrů rychle rozplývá.

Naděje středočeského klubu vzrostly poté, co hráči předvedli ve vstupních zápasech nové sezony výborné a kompaktní výkony. S nimi rostla chuť mezi fanoušky, funkcionáři i samotnými hráči, ale středeční zápas srazil tým o pěkný kus dolů. Devadesátiminutový souboj s tureckým velkoklubem se velmi rychle změnil v noční můru, která klidně mohla přinést i největší debakl českého týmu v pohárové historii.

V jednom měli fotbalisté Mladé Boleslavi pravdu, když bezprostředně po utkání hodnotili jeho průběh. Výsledek, který nad dnešním ránem přivezli, totiž zcela nevystihuje, jak k němu došlo. Ale zatímco hráči se domnívali, že byla prohra příliš krutá, ve skutečnosti mohli dopadnout ještě mnohem hůř. Turci je totiž převyšovali opravdu ve všech směrech a gólů mohli dát ještě víc.

Pátá branka branka šance minimalizovala

Většímu debaklu zabránily jen skvělé zákroky gólmana Kučery. Domácí tým totiž bez větších potíží přecházel přes obranu soupeře. Snad nejlépe dění na trávníku dokumentovala pátá branka, při níž si útočníci snadno vypracovali pozici ke skórování.

Mladá Boleslav se tentokrát začala prezentovat svou typickou hrou s rychlými akcemi na pár doteků až ve chvíli, kdy domácí spokojeně rezignovali na navyšování skóre. Za odvahu, s ní se hostům podařilo dvěma góly postupové vyhlídky trochu zdramatizovat, si ale zaslouží pochvalu. Především standardní situace dokázaly defenzivu tureckého mistra dostat do úzkých. O to více musí hosty mrzet, že podobně aktivně nehráli od úvodního hvizdu.

Pátá inkasovaná branka šance českého týmu na postup minimalizovala, ale ještě větší ztrátou bude v odvetě absence Marka Kuliče, jehož vyřadily žluté karty. Rychlonohý útočník totiž hraje v obdivuhodné formě a jeho individuální akce před druhým gólem si vysloužila obdivné výkřiky i z tribun napěchovaných horkokrevnými fanoušky, kteří příliš respektu k soupeři nemají.

Šetrle s Uhrinem předvedli slovní přestřelku

Atmosféra zápasu hru hostujícího týmu poznamenala, byť trenér Dušan Uhrin i hráči tvrdili, že hukot z tribun jim nijak nohy nesvazoval. Pasivita z úvodu a ustrašenost v osobních soubojích je však prozradily. Někteří hráči dokázali sebekriticky přiznat, že to pro ně byla dokonalá fotbalová škola.

A učit se budou muset i kluboví činovníci, protože hned první kritický moment nové sezony neustáli. Slovní přestřelka s divokými gesty mezi ředitelem klubu Jaromírem Šeterlem a trenérem Uhrinem, kterou oba o přestávce nabídli naplněnému hledišti, totiž nesvědčí o idylickém vztahu uvnitř klubu.

Neobstojí ani Šeterleho vysvětlení, že podobně vzrušené konzultace mezi sebou vedou občas i při domácích zápasech, jen bez svědků. Podle ředitele je prý normální a důležité, aby dokázal kouče během utkání někdo usměrnit. "Lepší včas než po zápase," tvrdil Šeterle na svou obranu. Že tím oslabuje Uhrinovu autoritu uvnitř týmu, což může mít nepředvídatelné následky, to si zřejmě nepřipouští.

ČTK, Sport.cz

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..