Favorité v LM nezaváhali, Real rozstřílel Kyjev

Fotbalisté Arsenalu skvěle pokřtili svůj nový stadión v evropských pohárech. V souboji proti FC Porto jednoznačně dominovali a s Tomášem Rosickým v základní sestavě vyhráli 2:0. Spolu s Manchesterem United a Lyonem mají sto procent bodů. Střelecky se však zaskvěl především Real Madrid, který rozdrtil Dynamo Kyjev 5:1 a potvrdil tak vzestup formy.

Vedle Rosického v úterý zasáhli do hry také jeho krajané David Jarolím, Marek Jankulovski a Daniel Zítka.

Arsenal měl po celý zápas na Emirates Stadium zřetelnou převahu a bylo jen otázkou času, kdy přijde první gól. První zásah Eboueho sice nepřesný sudí Farina ještě neuznal, ale krátce před poločasem Thierry Henry vstřelil svůj 50. gól v evropských soutěžích a od té chvíli Arsenal jasně dominoval. Rosický nastoupil ve středu zálohy, ve druhém poločase byl napomínán žlutou kartou.

V Madridu bylo o výsledku rozhodnuto do poločasu: Kyjev byl velmi odevzdaný a zápas se pak změnil k radosti diváků v souboj spoluhráčů Raúla a Van Nistelroiije, kdo nastřílí více branek. Každému se to podařilo dvakrát a zatímco Nizozemec má nyní na svém kontě 45 branek v prestižní soutěži, jeho spoluhráč zaznamenal 52. a 53. gól a vylepšil tak rekord Ligy mistrů. Hosté dohrávali od 68. minuty bez vyloučeného brankáře Šovkovského.

Ve skupině E vyhrál jistě také další favorit: Lyon vstřelil na hřišti Steauy Bukurešť tři góly a dal jasně najevo, kdo má spolu s Realem nejlépe našlápnuto k postupu do další fáze soutěže.

Z velkých favoritů dnes nevyhrál pouze AC Milán, v jehož dresu hrál od první minuty také Marek Jankulovski. Jeho tým však uhrál proti Lille na vypůjčeném stadionu v Lens pouze bezbrankovou remízu. Levý obránce národního týmu viděl krátce před koncem žlutou kartu.

Saha zařídil výhru Manchesteru

Manchester United se na výhru 1:0 na hřišti Benfiky Lisabon pořádně nadřel, ale přesně po hodině hry se trefil Saha a anglický klub už dokázal zkušeně výhru udržet. Ve stejné skupině se radoval z výhry 1:0 nad Kodaní také Celtic Glasgow, ale stačila mu k němu penaltová trefa Millera z 36. minuty. Jiří Jarošík se sice na rozdíl od sobotního derby s Rangers dostal do nominace k utkání, ale celých 90 minut strávil na lavičce náhradníků.

Jarolímův Hamburk i dnes pokračoval v nevydařeném podzimu: v bundeslize ještě nevyhrál a stejně si vede i v Lize mistrů, kde po domácím selhání s Arsenalem přišla dnešní porážka 0:1 na hřišti CSKA Moskva. Český reprezentant nastoupil v základní sestavě, ovšem stejně jako jeho spoluhráči se prosadit nedokázal, v závěru navíc viděl žlutou kartu. Hosté stejně jako před dvěma týdny dohrávali v deseti, protože v 85. minutě byl vyloučen střídající Lauth už po pětiminutovém pobytu na hřišti.

Zítkův Anderlecht v bouřlivém prostředí na půdě AEK Atény nečekaně vedl, ale brzy o svou výhru přišel a až do konce utkání se stav 1:1 nezměnil. Český gólman odchytal celý zápas.

Výsledky - 2. kolo:
Skupina E:
Real Madrid - Dynamo Kyjev 5:1 (3:0)
Branky: 27. a 61. Raúl, 10. a 70. (pen.) Van Nistelrooij, 45+1. Reyes - 47. Milevskij. Rozhodčí: Poll (Ang.). ČK: 68. Šovkovskij (Kyjev). Diváci: 60 000.
Steaua Bukurešť - Lyon 0:3 (0:1)
Branka: 43. Fred, 55. Tiago, 89. Benzema. Rozhodčí: Webb (Ang.). Diváci: 28 000.
Skupina F:
Benfica Lisabon - Manchester United 0:1 (0:0)
Branky: 60. Saha. Rozhodčí: De Bleeckere (Bel.). Diváci: 50 000.
Celtic Glasgow - FC Kodaň 1:0 (1:0)
Branka: 36. Miller z pen. Rozhodčí: Meyer (Něm.). Diváci: 57 000.
Skupina G:
Arsenal - FC Porto 2:0 (1:0)
Branky: 38. Henry, 48. Hleb. Rozhodčí: Farina (It.). Diváci: 59 .000.
CSKA Moskva - Hamburk 1:0 (0:0)
Branka: 56. Dudu. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). ČK: 85. Lauth (Hamburk). Diváci: 23 000.
Skupina H:
AEK Atény - Anderlecht Brusel 1:1 (1:1)
Branky: 28. Julio César - 25. Frutos. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 22 000.
Lille - AC Milán 0:0
Rozhodčí: Mejuto (Šp.). Diváci: 26 000.