Turecko - Rusko 1:2Příští soupeř českého týmu začal Ligu národů výhrou. Itálie zachraňovala aspoň bod

Fotbalisté Ruska, kteří v pondělí v přípravě vyzvou českou reprezentaci, vstoupili do Ligy národů výhrou 2:1 v Turecku. Góly se o to zasloužili Denis Čeryšev a Arťom Dzjuby. Rusko tak vede tabulku skupiny B2, v níž je ještě Švédsko.

Ruští fotbalisté dokázali v Turecku zvítězit

Čtvrtfinalista mistrovství světa šel do vedení ve 13. minutě, kdy centr Fernandese přizvedl Kuzjajev a Čeryšev z voleje zamířil ideálně pod břevno. Rusko mělo další šance, ale v závěru poločasu naopak inkasovalo, když odražený míč napálil do sítě Aziz. Rozhodující moment přišel brzy po změně stran: přihrávku Gazinského zužitkoval kapitán Dzjuba. V závěru pak ještě trefil břevno.

Itálie bere jen bod

Itálie po krachu v kvalifikaci o MS nezačala dobře ani Ligu národů a doma jen remizovala 1:1 s Polskem. A to navíc prohrávala po brance Zieliňského a dlouho se marně snažila o vyrovnání. Ale 12 minut před koncem Blaszczykowski fauloval Chiesu a Jorginho z penalty zařídil dělbu bodů.